7m


7m

hyundai

20.10.2020, 11:24

Karalama siyasetinden vazgeçen kazanacaktır

Seçmen davranışları her geçen gün değişiyor ve bu nedenle de geçmişte yapılan stratejiler bu dönemde yapıldığında ya eksik kalıyor ya da seçmeni etkileyebilecek nitelikte olmuyor. 

İktidar partisi muhalefet partilerini karalamaya çalışıyor, muhalefet partileri de aynı sertlikte iktidar partisine karşılık veriyor.

Halk olarak bu kısır döngüden fazlasıyla bıktık. Partiler keşke eleştirilerini hizmetlerde gördüğü eksiklikler için yapsa ve eleştirilerini sunarken de aynı zamanda çözüm önerilerini paylaşabilse. 

Çünkü o goy goy siyasetini hemen hemen her köşe başında hiç siyasetle ilgisi olmayan insanlar da yapıyor. Bu bahsettiğim durum tabi ki iktidar partilerinin ekmeğine yağ sürer. Mevcut durumunu korur ve topluma bizden daha iyisi yok algısını yayar. 

Bu algıyı son dönemde İYİ Parti yıkmaya başladı. Genel Başkan Sayın Meral AKŞENER sokağa inerek halkın sorunlarını yakından dinledi. Esnaf ziyaretlerinde samimi sohbetlerle sorunları dinlerken eş zamanlı olarak çözüm önerilerini de sundu. Esnafın çayını içti, derdiyle dertlendi. Partide her şey tam tıkırında giderken İYİ Parti’ye zarar vermek isteyen içerdeki figürler çatlak sesler çıkarmaya başladı. 

Ümit ÖZDAĞ’ın Derdi Ne?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Ümit ÖZDAĞ dün akşam CNN Türk’te Ahmet HAKAN’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Bu programda çarpıcı açıklamalarda bulunan Ümit ÖZDAĞ İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Buğra KAVUNCU için FETÖ’cü olduğu iddialarında bulundu. Buğra KAVUNCU’yu tanımam etmem fakat ‘çamur at izi kalsın siyaseti’ sana yakışmaz.

Ümit ÖZDAĞ’a soruyorum…

Sayın ÖZDAĞ, Buğra KAVUNCU İl Başkanı olmasın diye elinden gelen her şeyi yaptın daha atama gerçekleştirilmeden FETÖ’cüdür dedin devletin çeşitli organlarıyla Genel Başkan Sayın Meral AKŞENER temas kurdu ve bu söylentilerin asılsız olduğu ortaya çıktı. Elinde herhangi bir belge, bilgi olmadan birisi hakkında FETÖ’cüdür deme cesaretini nereden buluyorsun? Milletvekili olduğun ilin il başkanı hakkında, partidaşın hakkında böyle ağır bir suçlama yapma gereksinimi neden edindin? Elinde belgen vardır çıkartır ortaya koyarsın biz de seni ayakta alkışlarız. Fakat partinin muhalefetteki eksiklikleri görerek yükselişe geçtiği bir dönemde GİK’den yemiş olduğun darbeyi bahane ederek bu tür ayak oyunlarıyla partiye zarar vermen pek masum görünmüyor. 

Kim düğmeye bastı anlat biz de bilelim. Menajerlerin gerekli görüşmeleri yaptı mı? Gideceğin yerde havalar güzel mi? Cidden anlat biz de bilelim. 

Yorumlar (12)
Nihat 2 yıl önce
Önce onu konuk eden zihniyete bakmak lazım.
Taşan 2 yıl önce
yaşım 23 üniversite öğrencisiyim. şuan hiçbir parti siyasi görüşümü karşılamıyor. özellikle de ekonominin seviyesizliği ve buna çözüm bulunmaması. mevcut iktidarın değiştiği zaman da çözülemeyeceği gibi sorunlar benim için daha ön planda. merakla bekliyorum gidişattan memnun değilim. hayaller doğalgaz ile zenginleşen Türkiye..
Sayın Erhan Eroğlu yazınızı çok beğendim. Ben de siyasiler biraz daha halkla iç içe olup varolan sıkıntıları dertleri birinci ağızdan dinlerse çözüm üretme aşamasında daha üretken olabileceklerini düşünüyorum.
Trabzonlu Hayati dayı 2 yıl önce
CHP iyidir partisiz kalma.
Adem 2 yıl önce
Ümit Özdağ boş adam değildir bir şey diyorsa bir bildiği de vardır. Buğra Kavuncu'yu ben de tanımam etmem ama Ümit Hocaya da asla güvensizlik duymadım vardır bir bildiği. Ümit Özdağ, Yusuf Halacoglu, Özcan Yeniçeri gibi isimler olmasa oy alamayacak olan Akşener bu değerli isimlerin söylediklerine kulak tıkamasın bunlar yaşlı kurt boşa konuşmazlar.
Ercan 2 yıl önce
Yorum doğru. Fetöcület ve vesayetçiler bu yorumu sevmez. Benim yorumumu da beğenmeyecekler işte onlardır.
Serkan öztürk 2 yıl önce
Ümit özdağ boş boş atıyor,nokta
Erhan EROĞLU 2 yıl önce
Adem bey öncelikle yorumunuz için teşekkür ediyorum. Ümit Hoca profesördür, bir suçlama yapıyorsa elinde kesin bilgiler olmalıdır. Konu Buğra Kavuncu değildir, konu zamanlamanın manidar olmasıdır. Bu konuları TV’lerde konuşacaksan elinde de net bileğiler olması gerekir diye düşünüyorum.
Erdinç 2 yıl önce
Sayı yazar bu yazıyı yazarken bile iktidarı kotuleyip iyi partiyi nasıl overim bu durumda diye kılı kırk yarmissin fakat başarılı olamamış son iyi İstanbul il başkanının feto ye ait bir derneğin başkan yardımcısı olduğu ve sayısında bu derneğin başkanı ve fetonun lider kadrosundan olduğunu gizleyemezsin...
Erhan EROĞLU 2 yıl önce
Erdinç bey yorumunuz için teşekkür ediyorum. Bir konu hakkında bir şey söylemek istersem bunu kimseden çekinmeden açık yüreklilikle her zaman söylerim. İktidarı kötülemek adına bir çabam olmamıştır lakin ön yargılarınız sizi bu şekilde düşünmeye sevketmiştir. Bir gün bu konular hakkında tarafsızca konuşmak isterseniz oturup bir çay içelim. Fakat kendinizce doğru gördüğünüz fakat Aslı astarı olmayan düşüncelerle itham etmeniz bence biraz yanlış olmuş. Yine de teşekkürler, en azından yazımı okumuşsunuz ☺️
Vatandaş 2 yıl önce
Peki Erdinç bey AKP de feto ye bulasmamis zamanında övmemiş bir tane siyasetçi söyle bana ...
Türker 2 yıl önce
chp ve ip partisi zaten fetöcülerin destekledikleri partiler değil mi neden şaşırma numarası yapılıyor?
BenDeniz 2 yıl önce
Gökten taş yağsa CHP’den bileceksiniz!
Bu ülkeyi el ele kol kola akp fetö birlikte yönetmediler mi? Ne istediniz de vermedik giyen chp genel başkanımıydı? Rahmetli Kamer GENÇ’i Mecliste fetö bu ülkenin başına bela olacak dediğinde üzerine yürüyüp linç etmek isteyenler akp liler değilmiydi?? Hem akp hem fetö çıkar çatışması yüzünden meclisi bombalanmadı mı? O kadar günahsız insan neden öldü? Bırakın bu işleri yanlışa yanlış diyemeyen zavallılarınız sizin zihniyetinizdeki kişiler bu ülkeyi bu hale getirdiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@