kebir

Trabzon Haberleri

banner232
Trabzon’da iki ilçe arasına 12 plaka
20 Şubat 2018, 14:36 1
Trabzon’da iki ilçe arasına 12 plaka
Trabzon’da iki ilçe arasına 12 ticari taksi plakası verilmesi kararlaştırıldı.
Trabzon'da Sosyal medya toplantısı: "Başkasının özel yaşamına olan ilginin azalması gerek"
20 Şubat 2018, 13:31 0
Trabzon'da Sosyal medya toplantısı: "Başkasının özel yaşamına olan ilginin azalması gerek"
'6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulanması'na dair bilgilendirme toplantılarına Trabzon'dan başladı.
Trabzon'un yer altındaki saklı cenneti
20 Şubat 2018, 13:09 2
Trabzon'un yer altındaki saklı cenneti
Trabzon'da Çal mağarası ilgi görüyor.
“Osmanlı Belgeleri’nde Vakfıkebir” kitaplaştı
20 Şubat 2018, 12:31 0
“Osmanlı Belgeleri’nde Vakfıkebir” kitaplaştı
100. yıldönümü anısına “Osmanlı Belgelerinde Vakfıkebir" isimli kitap çıkarıldı.
Trabzon'da 14 tesise 60 Milyon TL
20 Şubat 2018, 12:13 0
Trabzon'da 14 tesise 60 Milyon TL
Trabzon'da 2017 yılında 14 tesise 60 milyon TL yatırım.
Trabzon'da kukla şenliği düzenlendi
20 Şubat 2018, 11:47 0
Trabzon'da kukla şenliği düzenlendi
Polis Eşleri Derneği Trabzon Şubesi geleneksel Kukla Şenliği düzenledi.
CHP Trabzon’dan ASKF’ye ziyaret: “Yavuz Selim Kırmızı Çizgimizdir”
20 Şubat 2018, 11:36 0
CHP Trabzon’dan ASKF’ye ziyaret: “Yavuz Selim Kırmızı Çizgimizdir”
CHP Trabzon’un yeni yönetimi AFSK’yi ziyaret etti.
Trabzon'da turizmcilerden Dubai hazırlığı
20 Şubat 2018, 11:22 0
Trabzon'da turizmcilerden Dubai hazırlığı
Trabzon'da turizmciler Dubai Fuarı için hazırlık yapıyor.
Ortahisar çiçekleniyor
20 Şubat 2018, 11:17 1
Ortahisar çiçekleniyor
Ortahisar Belediyesi çiçekle donatıyor.
Erkan Yücesan, yeni piyade tüfeği için Trabzon'da
20 Şubat 2018, 10:44 0
Erkan Yücesan, yeni piyade tüfeği için Trabzon'da
Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanı Erkan Yücesan, beraberindeki heyet TİSAŞ’a ziyarette bulundu.
Trabzon’da pazar esnafı belediyeye yürüdü
20 Şubat 2018, 10:08 14
Trabzon’da pazar esnafı belediyeye yürüdü
Trabzon kadınlar pazarı esnafı Büyükşehir Belediyesine yürüdü.
Maçka Belediye Başkanı Koçhan'dan demiryolu teşekkürü
19 Şubat 2018, 21:45 6
Maçka Belediye Başkanı Koçhan'dan demiryolu teşekkürü
Trabzon'un yıllardır yapılmasını beklediği proje olan demiryolunun Maçka'dan geçecek olması ilçede sevinç ve heyecan yarattı.

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Trabzon için her daim havadan haberdar olmak isteyenler bunu için yapmaları gereken en önemli unsur Trabzon hava durumu takibi olacaktır. Ayrıca bölge de her mevsim yağış olduğu göz önünde bulundurulursa Trabzon hava durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli olacaktır. Bunların yanı sıra bölgenin çok yağış almasından kaynaklı olarak en verimli topraklara sahip olması ve çok fazla akarsu yatağının olması yine bu sebeplerden ötürü gelmektedir. Yöre halkı bu duruma alışık oldukları için tam önlem alarak iş yapmakta olsa da oraları görmek için gideler Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan çıkmamalarında fayda vardır. Bu doğrultuda her daim iş yapan ve hizmet veren Trabzon haber site içinde de sürekli hava haberi yapmaktadırlar.
Yöre genel olarak tam bir doğa harikası olarak kabul edilir. Ekvatora yakın olması ile deniz turlarında bulutlara en yakın hissi bu bölgede yaşanmaktadır. Ayrıca engebeli yapısı ve çok fazla yağış sebebi ile dağlık alanlarda yerleşim daha çok olmaktadır. Eğer tam bir yeşil alan harikası görmek isterseniz bu bölge tam olarak size hitap edecektir.
Genellik ile geçim topraktan olduğu için ve halkın geneli toprak ile iç içe olduğu için daha uzun ömürlü bir toplum olmaktadırlar. Ayrıca halkın candan ve içten olması yine sadece köy halkının daha içten olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bunların yanı sıra kendilerine has kültürlerinden asla ödün vermeyen bu toplum için her övgü kelimesi ve cümlesi az olacaktır. Bölge geneli olarak sanayi ve tarım üzerine kurulu olan bir geçim sistemi bulunmaktadır. Toprak sahipleri çok olsa da fabrika sahipleri de çok fazla olmaktadır. Sanayileşme çok fazla olsa da yine de yeşil doğa alanı daha fazla olmaktadır. Ayrıca kışları bol yağış ve ılıman ilkim görüldüğü için narenciye işi de yer yer var olmaktadır.
Trabzon şehir olarak her daim kendini geliştirmeye çalışan bir şehir olmaktadır. Bu sebep ile yöre halkı zorda kalmaması için Trabzon nöbetçi eczaneler gece hizmetleri vermektedir. Eğer Trabzon nöbetçi eczane arıyorsanız internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın eczane için Trabzon nöbetçi eczane konum atmanız yeterli olacaktır.
Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir için en kapsamlı bilgi birikimi almak isteyenler Trabzon haberleri olarak bilgi alabilirler. Ayrıca Türkiye il sınırları olara bilinen bu bölge de en çok nüfus kalabalığı olarak yirmi dokuzuncu ülke olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra bölgede yapılan araştırmalarda yontma taş devrine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Trabzon için ilk buluntu olarak kabul edilen Atinalı Xenophon bu dönemde bu bölgeden bahsetmiş bulunduğu kanıtlar arasında yer almaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için Trabzon haberleri sayfalarından alabilirsiniz. Toprak bakımında çok verimli olan ve ülke sınırlarımıza 1461 yılına büyük lider Fatih sultan Mehmet tarafından katılan bu bölgede birçok antik çağ döneminin yanı sıra birçok toplumunda yaşandığı bilinmektedir.
Bölgede bulunan klise ve müzeler ile bu bölgede yaşayan toplumların başında roma ve Bizans olması ve şimdilerde bizim topraklarımız olması bizim ceddimizin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi birçok kavme ev sahipliği yapan bu bölge dağa güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır.
Bölge halkı tarihe çok önem verdiği için birçok tarihi eser hala günümüzde varlığını korumaktadır. O zamanlardan kalan Ayasofya müzesi hala günümüze kadar korunmuş ve hala korunmaktadır. Türk -Rum tarihini de birçok kalıntısı yine bu bölgede yapılan araştırmalar sayesinde ortaya çıkmıştır. Birçok beyliklere de ev sahipliği yapmış olan bu bölge için tarihi bulgular hala yeni değerler ile karşımıza çıkabiliyor. Hala arkeolojik kazıların devam ettiği ve hala yeni bulguları bulunduğu bu şehir tam bir tarih yansıtmaktadır