kebir reklamı
banner303

Trabzon Haberleri

banner232
Çalışma hayatında yeni dönem: Babalarda...
26 Mayıs 2017, 10:22 0
Çalışma hayatında yeni dönem: Babalarda...
Çalışma hayatında yeni bir dönem başlıyor. Babalar için yeni düzenleme yapılacak.
Trabzon’da o mahallede elektrikler kesilecek
26 Mayıs 2017, 10:15 0
Trabzon’da o mahallede elektrikler kesilecek
Trabzon’da bir mahallede planlı elektrik kesintisi gerçekleştirilecek.
Trabzon'da hava nasıl olacak? 26.05.2017
26 Mayıs 2017, 09:26 0
Trabzon'da hava nasıl olacak? 26.05.2017
Meteoroloji bazı bölgelerde yağışların görüleceğini bildirdi. 26.05.2017
Trabzon'la ilgili projeniz varsa; Kapımızı çalmaya  cesaretiniz olsun!
25 Mayıs 2017, 22:36 0
Trabzon'la ilgili projeniz varsa; Kapımızı çalmaya  cesaretiniz olsun!
MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan başkentte Trabzonlu bürokratları topladı mesaj verdi.
Vali Yavuz: Trabzon heryerde kendini ispatlamış bir şehir
25 Mayıs 2017, 20:34 0
Vali Yavuz: Trabzon heryerde kendini ispatlamış bir şehir
Vali Yücel Yavuz Haber61'e konuştu.
Genç: Trabzon bir mesaj veriyor
25 Mayıs 2017, 20:27 0
Genç: Trabzon bir mesaj veriyor
Başkan Genç Haber61'e açıklamalarda bulundu
"Trabzon'un buna ihtiyacı vardı"
25 Mayıs 2017, 20:19 0
"Trabzon'un buna ihtiyacı vardı"
Bekir Aktürk Haber61'e açıklamalarda bulundu
Ergin Aydın: “Ankara’da Trabzon’u yaşıyoruz”
25 Mayıs 2017, 19:02 0
Ergin Aydın: “Ankara’da Trabzon’u yaşıyoruz”
Ergin Aydın Haber61’e konuştu.
Koray Koçhan: “Trabzon’da asla halk teröre müsaade etmeyecektir”
25 Mayıs 2017, 18:44 1
Koray Koçhan: “Trabzon’da asla halk teröre müsaade etmeyecektir”
Maçka Belediye Başkanı Koçhan Haber61’e konuştu.
"Türkiye Edebiyatı'nda Avrupa" konuşuldu
25 Mayıs 2017, 18:02 0
"Türkiye Edebiyatı'nda Avrupa" konuşuldu
TTSO AB Bilgi Merkezi tarafından “Türkiye Edebiyatında Avrupa” etkinliği gerçekleştirildi.
Kılıç müjdeyi verdi; Oflu Hoca'nın Şifresi 3 geliyor
25 Mayıs 2017, 15:52 0
Kılıç müjdeyi verdi; Oflu Hoca'nın Şifresi 3 geliyor
Sümela'nın Şifresi filmiyle yola çıkan ekipten yeni bir film daha geliyor.
Trabzon’da trafik felç! Metrelerce kuyruk oluştu
25 Mayıs 2017, 15:26 6
Trabzon’da trafik felç! Metrelerce kuyruk oluştu
Akçaabat ilçesinden Trabzon yönüne trafik felç durumda.

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Trabzon için her daim havadan haberdar olmak isteyenler bunu için yapmaları gereken en önemli unsur Trabzon hava durumu takibi olacaktır. Ayrıca bölge de her mevsim yağış olduğu göz önünde bulundurulursa Trabzon hava durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli olacaktır. Bunların yanı sıra bölgenin çok yağış almasından kaynaklı olarak en verimli topraklara sahip olması ve çok fazla akarsu yatağının olması yine bu sebeplerden ötürü gelmektedir. Yöre halkı bu duruma alışık oldukları için tam önlem alarak iş yapmakta olsa da oraları görmek için gideler Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan çıkmamalarında fayda vardır. Bu doğrultuda her daim iş yapan ve hizmet veren Trabzon haber site içinde de sürekli hava haberi yapmaktadırlar.
Yöre genel olarak tam bir doğa harikası olarak kabul edilir. Ekvatora yakın olması ile deniz turlarında bulutlara en yakın hissi bu bölgede yaşanmaktadır. Ayrıca engebeli yapısı ve çok fazla yağış sebebi ile dağlık alanlarda yerleşim daha çok olmaktadır. Eğer tam bir yeşil alan harikası görmek isterseniz bu bölge tam olarak size hitap edecektir.
Genellik ile geçim topraktan olduğu için ve halkın geneli toprak ile iç içe olduğu için daha uzun ömürlü bir toplum olmaktadırlar. Ayrıca halkın candan ve içten olması yine sadece köy halkının daha içten olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bunların yanı sıra kendilerine has kültürlerinden asla ödün vermeyen bu toplum için her övgü kelimesi ve cümlesi az olacaktır. Bölge geneli olarak sanayi ve tarım üzerine kurulu olan bir geçim sistemi bulunmaktadır. Toprak sahipleri çok olsa da fabrika sahipleri de çok fazla olmaktadır. Sanayileşme çok fazla olsa da yine de yeşil doğa alanı daha fazla olmaktadır. Ayrıca kışları bol yağış ve ılıman ilkim görüldüğü için narenciye işi de yer yer var olmaktadır.
Trabzon şehir olarak her daim kendini geliştirmeye çalışan bir şehir olmaktadır. Bu sebep ile yöre halkı zorda kalmaması için Trabzon nöbetçi eczaneler gece hizmetleri vermektedir. Eğer Trabzon nöbetçi eczane arıyorsanız internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın eczane için Trabzon nöbetçi eczane konum atmanız yeterli olacaktır.
Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir için en kapsamlı bilgi birikimi almak isteyenler Trabzon haberleri olarak bilgi alabilirler. Ayrıca Türkiye il sınırları olara bilinen bu bölge de en çok nüfus kalabalığı olarak yirmi dokuzuncu ülke olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra bölgede yapılan araştırmalarda yontma taş devrine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Trabzon için ilk buluntu olarak kabul edilen Atinalı Xenophon bu dönemde bu bölgeden bahsetmiş bulunduğu kanıtlar arasında yer almaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için Trabzon haberleri sayfalarından alabilirsiniz. Toprak bakımında çok verimli olan ve ülke sınırlarımıza 1461 yılına büyük lider Fatih sultan Mehmet tarafından katılan bu bölgede birçok antik çağ döneminin yanı sıra birçok toplumunda yaşandığı bilinmektedir.
Bölgede bulunan klise ve müzeler ile bu bölgede yaşayan toplumların başında roma ve Bizans olması ve şimdilerde bizim topraklarımız olması bizim ceddimizin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi birçok kavme ev sahipliği yapan bu bölge dağa güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır.
Bölge halkı tarihe çok önem verdiği için birçok tarihi eser hala günümüzde varlığını korumaktadır. O zamanlardan kalan Ayasofya müzesi hala günümüze kadar korunmuş ve hala korunmaktadır. Türk -Rum tarihini de birçok kalıntısı yine bu bölgede yapılan araştırmalar sayesinde ortaya çıkmıştır. Birçok beyliklere de ev sahipliği yapmış olan bu bölge için tarihi bulgular hala yeni değerler ile karşımıza çıkabiliyor. Hala arkeolojik kazıların devam ettiği ve hala yeni bulguları bulunduğu bu şehir tam bir tarih yansıtmaktadır