kebir reklamı

Trabzon Haberleri

Trabzonlu şehit babası, oğlunun intikamının alındığını Hac'dan dönerken öğrendi
21 Eylül 2017, 13:56 1
Trabzonlu şehit babası, oğlunun intikamının alındığını Hac'dan dönerken öğrendi
Şehit oğlunun katillerini İHA'lar takip etti, JÖH'ler intikamını aldı.
Trabzon’da boğuşan köpekler öldü, sahipleri davalık oldu
21 Eylül 2017, 13:30 0
Trabzon’da boğuşan köpekler öldü, sahipleri davalık oldu
Trabzon’da boğuşan köpekler öldü, sahipleri davalık oldu
Arsin OSB’de KOBİ Desteği Bilgilendirmesi yapılacak
21 Eylül 2017, 12:22 0
Arsin OSB’de KOBİ Desteği Bilgilendirmesi yapılacak
 KOSGEB Trabzon Bölge Müdürlüğü ve Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, yatırımcılar, KOBİ Gelişim Destek Programı anlatılacak ve bu desteklerden nasıl yararlanılacağı konusunda bilgilendirilecek.
Türkiye'nin Fındık ihracatının yarısı Trabzon'dan
21 Eylül 2017, 11:49 1
Türkiye'nin Fındık ihracatının yarısı Trabzon'dan
Türkiye'nin gerçekleştirdiği fındık ihracatının yarısı Trabzon'dan gerçekleşti.
Trabzonlu Profesör'den örnek davranış... Çocukları böyle sevindirdi
21 Eylül 2017, 10:11 1
Trabzonlu Profesör'den örnek davranış... Çocukları böyle sevindirdi
Trabzonlu profesör, projesinden elde ettiği gelirle 500 öğrenciye “2010-2011 şampiyonu Trabzonspor “ çantası yolladı.
Trabzon araç uçuruma devrildi: 3 ölü 1 yaralı
21 Eylül 2017, 09:41 0
Trabzon araç uçuruma devrildi: 3 ölü 1 yaralı
Trabzon'da bir aracın uçuruma devrilmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı.
Sürücülere uyarı... Trabzon'da bu yola dikkat
21 Eylül 2017, 09:20 1
Sürücülere uyarı... Trabzon'da bu yola dikkat
Karayollarında yapılan bakım onarım çalışmaları nedeniyle araç sürücülerinin dikkatli olması gerekiyor.
Trabzon'da hava nasıl olacak? 21.09.2017
21 Eylül 2017, 09:02 0
Trabzon'da hava nasıl olacak? 21.09.2017
Meteoroloji 21.09.2017 tarihinde bazı bölgelerde yağışların görüleceğini bildirdi.
Trabzon'da kaza: 3 araç birbirine girdi
21 Eylül 2017, 00:43 0
Trabzon'da kaza: 3 araç birbirine girdi
Trabzon’da 3 aracın karıştığı kazada 1 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.
Trabzonlu Şehidin kanı yerde kalmadı
20 Eylül 2017, 21:51 1
Trabzonlu Şehidin kanı yerde kalmadı
Tunceli’de İnsansız Hava Aracı’nın (İHA) takip ettiği, Jandarma Özel Harekat Timinin ölü olarak ele geçirdiği teröristin, terör örgütü PKK’nın sözde Pülümür gücü sorumlularından olduğu ortaya çıktı.
Trabzon'da Hafif Raylı Sistem Projesi yılsonunda
20 Eylül 2017, 17:03 7
Trabzon'da Hafif Raylı Sistem Projesi yılsonunda
Başkan Gümrükçoğlu Hafif Raylı Sistem ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Trabzon için her daim havadan haberdar olmak isteyenler bunu için yapmaları gereken en önemli unsur Trabzon hava durumu takibi olacaktır. Ayrıca bölge de her mevsim yağış olduğu göz önünde bulundurulursa Trabzon hava durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli olacaktır. Bunların yanı sıra bölgenin çok yağış almasından kaynaklı olarak en verimli topraklara sahip olması ve çok fazla akarsu yatağının olması yine bu sebeplerden ötürü gelmektedir. Yöre halkı bu duruma alışık oldukları için tam önlem alarak iş yapmakta olsa da oraları görmek için gideler Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan çıkmamalarında fayda vardır. Bu doğrultuda her daim iş yapan ve hizmet veren Trabzon haber site içinde de sürekli hava haberi yapmaktadırlar.
Yöre genel olarak tam bir doğa harikası olarak kabul edilir. Ekvatora yakın olması ile deniz turlarında bulutlara en yakın hissi bu bölgede yaşanmaktadır. Ayrıca engebeli yapısı ve çok fazla yağış sebebi ile dağlık alanlarda yerleşim daha çok olmaktadır. Eğer tam bir yeşil alan harikası görmek isterseniz bu bölge tam olarak size hitap edecektir.
Genellik ile geçim topraktan olduğu için ve halkın geneli toprak ile iç içe olduğu için daha uzun ömürlü bir toplum olmaktadırlar. Ayrıca halkın candan ve içten olması yine sadece köy halkının daha içten olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bunların yanı sıra kendilerine has kültürlerinden asla ödün vermeyen bu toplum için her övgü kelimesi ve cümlesi az olacaktır. Bölge geneli olarak sanayi ve tarım üzerine kurulu olan bir geçim sistemi bulunmaktadır. Toprak sahipleri çok olsa da fabrika sahipleri de çok fazla olmaktadır. Sanayileşme çok fazla olsa da yine de yeşil doğa alanı daha fazla olmaktadır. Ayrıca kışları bol yağış ve ılıman ilkim görüldüğü için narenciye işi de yer yer var olmaktadır.
Trabzon şehir olarak her daim kendini geliştirmeye çalışan bir şehir olmaktadır. Bu sebep ile yöre halkı zorda kalmaması için Trabzon nöbetçi eczaneler gece hizmetleri vermektedir. Eğer Trabzon nöbetçi eczane arıyorsanız internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın eczane için Trabzon nöbetçi eczane konum atmanız yeterli olacaktır.
Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir için en kapsamlı bilgi birikimi almak isteyenler Trabzon haberleri olarak bilgi alabilirler. Ayrıca Türkiye il sınırları olara bilinen bu bölge de en çok nüfus kalabalığı olarak yirmi dokuzuncu ülke olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra bölgede yapılan araştırmalarda yontma taş devrine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Trabzon için ilk buluntu olarak kabul edilen Atinalı Xenophon bu dönemde bu bölgeden bahsetmiş bulunduğu kanıtlar arasında yer almaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için Trabzon haberleri sayfalarından alabilirsiniz. Toprak bakımında çok verimli olan ve ülke sınırlarımıza 1461 yılına büyük lider Fatih sultan Mehmet tarafından katılan bu bölgede birçok antik çağ döneminin yanı sıra birçok toplumunda yaşandığı bilinmektedir.
Bölgede bulunan klise ve müzeler ile bu bölgede yaşayan toplumların başında roma ve Bizans olması ve şimdilerde bizim topraklarımız olması bizim ceddimizin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi birçok kavme ev sahipliği yapan bu bölge dağa güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır.
Bölge halkı tarihe çok önem verdiği için birçok tarihi eser hala günümüzde varlığını korumaktadır. O zamanlardan kalan Ayasofya müzesi hala günümüze kadar korunmuş ve hala korunmaktadır. Türk -Rum tarihini de birçok kalıntısı yine bu bölgede yapılan araştırmalar sayesinde ortaya çıkmıştır. Birçok beyliklere de ev sahipliği yapmış olan bu bölge için tarihi bulgular hala yeni değerler ile karşımıza çıkabiliyor. Hala arkeolojik kazıların devam ettiği ve hala yeni bulguları bulunduğu bu şehir tam bir tarih yansıtmaktadır