kebir reklamı

Trabzon Haberleri

banner232
Tuncay Lakot ile 2'ye 1 Futbol Haber61 TV'de
22 Kasım 2017, 08:00 0
Tuncay Lakot ile 2'ye 1 Futbol Haber61 TV'de
Muzaffer Bilazer ve Macit Güven Haber61 TV'ye konuk olacak.
Trabzon'a kar geldi
21 Kasım 2017, 16:58 0
Trabzon'a kar geldi
Doğu Karadeniz'de sahil kesimlerinde fırtına, yüksek kesimlerde kar yağışı.
Trabzon'da sahte öğretmen davasında karar çıktı!
21 Kasım 2017, 16:54 1
Trabzon'da sahte öğretmen davasında karar çıktı!
19 yıl sahte öğretmenlik yaptığı ortaya çıkmıştı
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde gergin anlar!
21 Kasım 2017, 15:36 0
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde gergin anlar!
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde Beşikdüzü belediye Başkanı Bıçakçıoğlu'nun sözleri gerginlik yarattı.
Eren’in şehit olduğu yerde ailesine ev yapılıyor
21 Kasım 2017, 15:04 6
Eren’in şehit olduğu yerde ailesine ev yapılıyor
Trabzon’un Maçka ilçesi Yolgören mahallesinde geçtiğimiz Ağustos ayında terör örgütü mensuplarının hırsızlık için girdiği evlerini güvenlik güçlerine göstermek için giderken açılan ateş sonucu Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan Eren Bülbül’ün Yolgören mahallesinde saldırıya uğradığı yere Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 katlı bir ev yaptırılıyor. 
Beşikdağı Eko Turizm Alanı olmaktan çıkarıldı
21 Kasım 2017, 15:02 0
Beşikdağı Eko Turizm Alanı olmaktan çıkarıldı
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan görüşme sonucunda Beşikdağı Eko Turizm Alanı olmaktan çıkarıldı.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi yangınlara yetebiliyor mu?
21 Kasım 2017, 14:32 2
Trabzon Büyükşehir Belediyesi yangınlara yetebiliyor mu?
Trabzon'da yaşanan orman yangınları gündeme ilçe itfaiye birimlerinin kurulması konusunu gündeme getirdi.
Yenilenebilir Enerjili Yeşil Yol Projesi Trabzonlular'la buluştu
21 Kasım 2017, 13:50 0
Yenilenebilir Enerjili Yeşil Yol Projesi Trabzonlular'la buluştu
 Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öncülüğünde İç Mimarlık ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü akademisyenleri ve öğrencilerinin birlikte hazırladıkları “Yerleşkelerde yeşil yol projesi ve sergileri” Trabzonlular'la Forum AVM'de buluştu.
Başkan Balta vatandaşlarla bir arada
21 Kasım 2017, 13:09 0
Başkan Balta vatandaşlarla bir arada
Başkan Balta Güneyköy mahallesi sakinleri ile kahvaltıda buluştu.
İsraf Vakfıkebir ekmeği ile önlenecek
21 Kasım 2017, 12:51 0
İsraf Vakfıkebir ekmeği ile önlenecek
Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde üretilen ve yapılış şekli, pişirilmesi, tadı, uzun süre bayatlamayan özelliğiyle yalnızca Türkiye’de değil; dünya çapında da ün kazanan ‘Vakfıkebir ekmeği’ geleneği, asırlardır sürdürülüyor.
Trabzon'da felsefe çalıştayı
21 Kasım 2017, 12:46 0
Trabzon'da felsefe çalıştayı
Trabzon’da görevli Felsefe Grubu öğretmenleri 'Felsefe ve Dil' hakkındaki fikirlerini kentte ilki düzenlenen çalıştayda öğrencilerle paylaştı.
Trabzon'da yaşlı adam ölü bulundu
21 Kasım 2017, 12:31 0
Trabzon'da yaşlı adam ölü bulundu
Trabzon'da yaşlı adam ölü bulundu.

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Trabzon için her daim havadan haberdar olmak isteyenler bunu için yapmaları gereken en önemli unsur Trabzon hava durumu takibi olacaktır. Ayrıca bölge de her mevsim yağış olduğu göz önünde bulundurulursa Trabzon hava durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli olacaktır. Bunların yanı sıra bölgenin çok yağış almasından kaynaklı olarak en verimli topraklara sahip olması ve çok fazla akarsu yatağının olması yine bu sebeplerden ötürü gelmektedir. Yöre halkı bu duruma alışık oldukları için tam önlem alarak iş yapmakta olsa da oraları görmek için gideler Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan çıkmamalarında fayda vardır. Bu doğrultuda her daim iş yapan ve hizmet veren Trabzon haber site içinde de sürekli hava haberi yapmaktadırlar.
Yöre genel olarak tam bir doğa harikası olarak kabul edilir. Ekvatora yakın olması ile deniz turlarında bulutlara en yakın hissi bu bölgede yaşanmaktadır. Ayrıca engebeli yapısı ve çok fazla yağış sebebi ile dağlık alanlarda yerleşim daha çok olmaktadır. Eğer tam bir yeşil alan harikası görmek isterseniz bu bölge tam olarak size hitap edecektir.
Genellik ile geçim topraktan olduğu için ve halkın geneli toprak ile iç içe olduğu için daha uzun ömürlü bir toplum olmaktadırlar. Ayrıca halkın candan ve içten olması yine sadece köy halkının daha içten olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bunların yanı sıra kendilerine has kültürlerinden asla ödün vermeyen bu toplum için her övgü kelimesi ve cümlesi az olacaktır. Bölge geneli olarak sanayi ve tarım üzerine kurulu olan bir geçim sistemi bulunmaktadır. Toprak sahipleri çok olsa da fabrika sahipleri de çok fazla olmaktadır. Sanayileşme çok fazla olsa da yine de yeşil doğa alanı daha fazla olmaktadır. Ayrıca kışları bol yağış ve ılıman ilkim görüldüğü için narenciye işi de yer yer var olmaktadır.
Trabzon şehir olarak her daim kendini geliştirmeye çalışan bir şehir olmaktadır. Bu sebep ile yöre halkı zorda kalmaması için Trabzon nöbetçi eczaneler gece hizmetleri vermektedir. Eğer Trabzon nöbetçi eczane arıyorsanız internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın eczane için Trabzon nöbetçi eczane konum atmanız yeterli olacaktır.
Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir için en kapsamlı bilgi birikimi almak isteyenler Trabzon haberleri olarak bilgi alabilirler. Ayrıca Türkiye il sınırları olara bilinen bu bölge de en çok nüfus kalabalığı olarak yirmi dokuzuncu ülke olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra bölgede yapılan araştırmalarda yontma taş devrine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Trabzon için ilk buluntu olarak kabul edilen Atinalı Xenophon bu dönemde bu bölgeden bahsetmiş bulunduğu kanıtlar arasında yer almaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için Trabzon haberleri sayfalarından alabilirsiniz. Toprak bakımında çok verimli olan ve ülke sınırlarımıza 1461 yılına büyük lider Fatih sultan Mehmet tarafından katılan bu bölgede birçok antik çağ döneminin yanı sıra birçok toplumunda yaşandığı bilinmektedir.
Bölgede bulunan klise ve müzeler ile bu bölgede yaşayan toplumların başında roma ve Bizans olması ve şimdilerde bizim topraklarımız olması bizim ceddimizin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi birçok kavme ev sahipliği yapan bu bölge dağa güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır.
Bölge halkı tarihe çok önem verdiği için birçok tarihi eser hala günümüzde varlığını korumaktadır. O zamanlardan kalan Ayasofya müzesi hala günümüze kadar korunmuş ve hala korunmaktadır. Türk -Rum tarihini de birçok kalıntısı yine bu bölgede yapılan araştırmalar sayesinde ortaya çıkmıştır. Birçok beyliklere de ev sahipliği yapmış olan bu bölge için tarihi bulgular hala yeni değerler ile karşımıza çıkabiliyor. Hala arkeolojik kazıların devam ettiği ve hala yeni bulguları bulunduğu bu şehir tam bir tarih yansıtmaktadır