Trabzon Haberleri

banner232
Trabzon'da 209 kişiye eğitim verildi
24 Nisan 2017, 12:41 0
Trabzon'da 209 kişiye eğitim verildi
Trabzon’da 209 kişiye uygulamalı ve teorik mesleki yeterlilik sınavı yapıldı.
Trabzonlu mobilya firmaları Katar’da
24 Nisan 2017, 11:51 0
Trabzonlu mobilya firmaları Katar’da
Trabzon mobilya firmaları Katar’da düzenlenen Expo Turkey By Katar Fuarı’na katıldı. 
TTSO'dan mesleki yeterlilik belgesi uyarısı
24 Nisan 2017, 11:43 0
TTSO'dan mesleki yeterlilik belgesi uyarısı
TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Mesleki Yeterlilik Belgesi alınması için bölgedeki tek adres ABİGEM"dir
Trabzon'un güney ilçelerinde altyapı seferberliği
24 Nisan 2017, 11:37 0
Trabzon'un güney ilçelerinde altyapı seferberliği
Trabzon’un güney ilçelerinin kanalizasyon ve atık su sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalar sürüyor
Trabzon'da haftasonu spor üstüne spor
24 Nisan 2017, 11:17 0
Trabzon'da haftasonu spor üstüne spor
Trabzon'da haftasonu çocuklar hem spor yaptı hem yarıştı.
Trabzon'da Polis Memuru vuruldu
24 Nisan 2017, 11:04 1
Trabzon'da Polis Memuru vuruldu
Hayrat’ta polis olarak görev yapan Hakan Y. aralarında husumet bulunan F.M. tarafından silahla vuruldu
Trabzon'da hava nasıl olacak?
24 Nisan 2017, 10:50 0
Trabzon'da hava nasıl olacak?
Meteoroloji bazı bölgelerde yağışların devam edeceğini bildirdi.
Bizim Neslin Ufaklarına Bir Çift Mutluluk
24 Nisan 2017, 10:34 0
Bizim Neslin Ufaklarına Bir Çift Mutluluk
Bizim Neslin Uşakları 23 Nisan’da çocukları sevindirdi.
Devlet fındığa müdahale etti: TMO Bugün alıma başlıyor
24 Nisan 2017, 10:03 9
Devlet fındığa müdahale etti: TMO Bugün alıma başlıyor
Fındık fiyatlarındaki düşüşe devlet müdahale etti. TMO bugün fındık alımına başladı.
Trabzon'un kaç ilçesi var? İşte çok ilginç cevaplar
24 Nisan 2017, 09:29 0
Trabzon'un kaç ilçesi var? İşte çok ilginç cevaplar
Haber61 ekibi Trabzonlulara Trabzon'un kaç ilçesi olduğunu sordu. İşte birbirinden ilginç cevaplar...
23 Nisan Trabzon'da coşkuyla kutlandı
23 Nisan 2017, 23:12 4
23 Nisan Trabzon'da coşkuyla kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Trabzon'da coşkuyla kutlandı.
BTP lideri Haydar Baş'ın acı günü
23 Nisan 2017, 20:24 0
BTP lideri Haydar Baş'ın acı günü
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın vefat eden ablası dualarla defnedildi.

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Trabzon için her daim havadan haberdar olmak isteyenler bunu için yapmaları gereken en önemli unsur Trabzon hava durumu takibi olacaktır. Ayrıca bölge de her mevsim yağış olduğu göz önünde bulundurulursa Trabzon hava durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli olacaktır. Bunların yanı sıra bölgenin çok yağış almasından kaynaklı olarak en verimli topraklara sahip olması ve çok fazla akarsu yatağının olması yine bu sebeplerden ötürü gelmektedir. Yöre halkı bu duruma alışık oldukları için tam önlem alarak iş yapmakta olsa da oraları görmek için gideler Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan çıkmamalarında fayda vardır. Bu doğrultuda her daim iş yapan ve hizmet veren Trabzon haber site içinde de sürekli hava haberi yapmaktadırlar.
Yöre genel olarak tam bir doğa harikası olarak kabul edilir. Ekvatora yakın olması ile deniz turlarında bulutlara en yakın hissi bu bölgede yaşanmaktadır. Ayrıca engebeli yapısı ve çok fazla yağış sebebi ile dağlık alanlarda yerleşim daha çok olmaktadır. Eğer tam bir yeşil alan harikası görmek isterseniz bu bölge tam olarak size hitap edecektir.
Genellik ile geçim topraktan olduğu için ve halkın geneli toprak ile iç içe olduğu için daha uzun ömürlü bir toplum olmaktadırlar. Ayrıca halkın candan ve içten olması yine sadece köy halkının daha içten olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bunların yanı sıra kendilerine has kültürlerinden asla ödün vermeyen bu toplum için her övgü kelimesi ve cümlesi az olacaktır. Bölge geneli olarak sanayi ve tarım üzerine kurulu olan bir geçim sistemi bulunmaktadır. Toprak sahipleri çok olsa da fabrika sahipleri de çok fazla olmaktadır. Sanayileşme çok fazla olsa da yine de yeşil doğa alanı daha fazla olmaktadır. Ayrıca kışları bol yağış ve ılıman ilkim görüldüğü için narenciye işi de yer yer var olmaktadır.
Trabzon şehir olarak her daim kendini geliştirmeye çalışan bir şehir olmaktadır. Bu sebep ile yöre halkı zorda kalmaması için Trabzon nöbetçi eczaneler gece hizmetleri vermektedir. Eğer Trabzon nöbetçi eczane arıyorsanız internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın eczane için Trabzon nöbetçi eczane konum atmanız yeterli olacaktır.
Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir için en kapsamlı bilgi birikimi almak isteyenler Trabzon haberleri olarak bilgi alabilirler. Ayrıca Türkiye il sınırları olara bilinen bu bölge de en çok nüfus kalabalığı olarak yirmi dokuzuncu ülke olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra bölgede yapılan araştırmalarda yontma taş devrine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Trabzon için ilk buluntu olarak kabul edilen Atinalı Xenophon bu dönemde bu bölgeden bahsetmiş bulunduğu kanıtlar arasında yer almaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için Trabzon haberleri sayfalarından alabilirsiniz. Toprak bakımında çok verimli olan ve ülke sınırlarımıza 1461 yılına büyük lider Fatih sultan Mehmet tarafından katılan bu bölgede birçok antik çağ döneminin yanı sıra birçok toplumunda yaşandığı bilinmektedir.
Bölgede bulunan klise ve müzeler ile bu bölgede yaşayan toplumların başında roma ve Bizans olması ve şimdilerde bizim topraklarımız olması bizim ceddimizin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi birçok kavme ev sahipliği yapan bu bölge dağa güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır.
Bölge halkı tarihe çok önem verdiği için birçok tarihi eser hala günümüzde varlığını korumaktadır. O zamanlardan kalan Ayasofya müzesi hala günümüze kadar korunmuş ve hala korunmaktadır. Türk -Rum tarihini de birçok kalıntısı yine bu bölgede yapılan araştırmalar sayesinde ortaya çıkmıştır. Birçok beyliklere de ev sahipliği yapmış olan bu bölge için tarihi bulgular hala yeni değerler ile karşımıza çıkabiliyor. Hala arkeolojik kazıların devam ettiği ve hala yeni bulguları bulunduğu bu şehir tam bir tarih yansıtmaktadır