kebir

Trabzon Haberleri

banner232
TTSO heyetinden Hisarcıklıoğlu’na ziyaret
20 Nisan 2018, 12:46 0
TTSO heyetinden Hisarcıklıoğlu’na ziyaret
TTSO heyetinden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na ziyaret.
Trabzon Üniversitesi geliyor: Başbakan Yıldırım imzaladı
20 Nisan 2018, 11:04 16
Trabzon Üniversitesi geliyor: Başbakan Yıldırım imzaladı
13 yeni üniversite ve 2 vakıf üniversitesi kuruluyor. Aralarında Trabzon Üniversitesi var.
Trabzon'da minik öğrenciler toprakla buluştu
20 Nisan 2018, 10:31 0
Trabzon'da minik öğrenciler toprakla buluştu
Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlığı yapılan sahaya fidan dikti.
Trabzon'da hava nasıl olacak? 20.04.2018
20 Nisan 2018, 10:04 0
Trabzon'da hava nasıl olacak? 20.04.2018
Meteoroloji 20.04.2018 Cuma günü yurdun büyük bölümünde yağış görüleceğini bildirdi.
Trabzon Beşikdüzü yoluna dikkat
20 Nisan 2018, 09:56 0
Trabzon Beşikdüzü yoluna dikkat
Karayollarının yapım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Engelli vatandaşın KTÜ'ye rampa tepkisi
19 Nisan 2018, 17:38 0
Engelli vatandaşın KTÜ'ye rampa tepkisi
Whatsapp şikayet hattımıza gönderdiğiniz talep ve şikayetlerinizi yetkililere duyuruyoruz.
Trabzon'da yaşlı destek merkezi açıldı
19 Nisan 2018, 16:55 0
Trabzon'da yaşlı destek merkezi açıldı
Yaşlılar yeni açılan merkezde talep, dilek ve şikayetlerini yetkililere iletebilecek, spor yapabilecek, ilgilendikleri konularda eğitim alabilecek, hem de aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirerek sosyalleşme olanağı bulacak.
Beşikdüzü OSB'de önemli toplantı
19 Nisan 2018, 16:34 0
Beşikdüzü OSB'de önemli toplantı
Beşikdüzü OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı.
Trabzon'daki duruşmada ortaya çıktı: FETÖ İmamından talimat
19 Nisan 2018, 16:19 0
Trabzon'daki duruşmada ortaya çıktı: FETÖ İmamından talimat
Trabzon'da görülen FETÖ duruşmasında ortaya çıktı. FETÖ imamından dik durun talimatı.
Trabzon'da hırsızlar bakın nasıl yakayı ele verdi
19 Nisan 2018, 16:06 1
Trabzon'da hırsızlar bakın nasıl yakayı ele verdi
Trabzon'da hırsızlık suçundan aranan şahıslar bakın nasıl yakalandı.
Başkan Balta Sanayi esnafı ile buluştu
19 Nisan 2018, 16:03 0
Başkan Balta Sanayi esnafı ile buluştu
Balta, Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltıda buluştu.
Trabzon'da peş peşe elektrik kesintileri vatandaşları bıktırdı
19 Nisan 2018, 14:50 0
Trabzon'da peş peşe elektrik kesintileri vatandaşları bıktırdı
Ortahisar'da peş peşe yaşanan kesintiler nedeniyle tepki yağıyor.

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Trabzon için her daim havadan haberdar olmak isteyenler bunu için yapmaları gereken en önemli unsur Trabzon hava durumu takibi olacaktır. Ayrıca bölge de her mevsim yağış olduğu göz önünde bulundurulursa Trabzon hava durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli olacaktır. Bunların yanı sıra bölgenin çok yağış almasından kaynaklı olarak en verimli topraklara sahip olması ve çok fazla akarsu yatağının olması yine bu sebeplerden ötürü gelmektedir. Yöre halkı bu duruma alışık oldukları için tam önlem alarak iş yapmakta olsa da oraları görmek için gideler Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan çıkmamalarında fayda vardır. Bu doğrultuda her daim iş yapan ve hizmet veren Trabzon haber site içinde de sürekli hava haberi yapmaktadırlar.
Yöre genel olarak tam bir doğa harikası olarak kabul edilir. Ekvatora yakın olması ile deniz turlarında bulutlara en yakın hissi bu bölgede yaşanmaktadır. Ayrıca engebeli yapısı ve çok fazla yağış sebebi ile dağlık alanlarda yerleşim daha çok olmaktadır. Eğer tam bir yeşil alan harikası görmek isterseniz bu bölge tam olarak size hitap edecektir.
Genellik ile geçim topraktan olduğu için ve halkın geneli toprak ile iç içe olduğu için daha uzun ömürlü bir toplum olmaktadırlar. Ayrıca halkın candan ve içten olması yine sadece köy halkının daha içten olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bunların yanı sıra kendilerine has kültürlerinden asla ödün vermeyen bu toplum için her övgü kelimesi ve cümlesi az olacaktır. Bölge geneli olarak sanayi ve tarım üzerine kurulu olan bir geçim sistemi bulunmaktadır. Toprak sahipleri çok olsa da fabrika sahipleri de çok fazla olmaktadır. Sanayileşme çok fazla olsa da yine de yeşil doğa alanı daha fazla olmaktadır. Ayrıca kışları bol yağış ve ılıman ilkim görüldüğü için narenciye işi de yer yer var olmaktadır.
Trabzon şehir olarak her daim kendini geliştirmeye çalışan bir şehir olmaktadır. Bu sebep ile yöre halkı zorda kalmaması için Trabzon nöbetçi eczaneler gece hizmetleri vermektedir. Eğer Trabzon nöbetçi eczane arıyorsanız internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın eczane için Trabzon nöbetçi eczane konum atmanız yeterli olacaktır.
Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir için en kapsamlı bilgi birikimi almak isteyenler Trabzon haberleri olarak bilgi alabilirler. Ayrıca Türkiye il sınırları olara bilinen bu bölge de en çok nüfus kalabalığı olarak yirmi dokuzuncu ülke olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra bölgede yapılan araştırmalarda yontma taş devrine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Trabzon için ilk buluntu olarak kabul edilen Atinalı Xenophon bu dönemde bu bölgeden bahsetmiş bulunduğu kanıtlar arasında yer almaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için Trabzon haberleri sayfalarından alabilirsiniz. Toprak bakımında çok verimli olan ve ülke sınırlarımıza 1461 yılına büyük lider Fatih sultan Mehmet tarafından katılan bu bölgede birçok antik çağ döneminin yanı sıra birçok toplumunda yaşandığı bilinmektedir.
Bölgede bulunan klise ve müzeler ile bu bölgede yaşayan toplumların başında roma ve Bizans olması ve şimdilerde bizim topraklarımız olması bizim ceddimizin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi birçok kavme ev sahipliği yapan bu bölge dağa güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır.
Bölge halkı tarihe çok önem verdiği için birçok tarihi eser hala günümüzde varlığını korumaktadır. O zamanlardan kalan Ayasofya müzesi hala günümüze kadar korunmuş ve hala korunmaktadır. Türk -Rum tarihini de birçok kalıntısı yine bu bölgede yapılan araştırmalar sayesinde ortaya çıkmıştır. Birçok beyliklere de ev sahipliği yapmış olan bu bölge için tarihi bulgular hala yeni değerler ile karşımıza çıkabiliyor. Hala arkeolojik kazıların devam ettiği ve hala yeni bulguları bulunduğu bu şehir tam bir tarih yansıtmaktadır