banner192

Trabzon Haberleri

banner232
Hopa ona emanet
16 Ocak 2017, 16:07 1
Hopa ona emanet
Başpolis Hüseyin Kolay Hopa'ya atandı.
Trabzon Emniyetinde yeni görevlendirmeler
16 Ocak 2017, 15:17 0
Trabzon Emniyetinde yeni görevlendirmeler
Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde yeni görevlendirmeler yapıldı.
Trabzon’da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak
16 Ocak 2017, 15:11 0
Trabzon’da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak
Trabzon’da 4 ilçede planlı elektrik kesintisi uygulanacak.
TÜRKAV Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru: Garo Paylan hain ve alçak
16 Ocak 2017, 15:04 0
TÜRKAV Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru: Garo Paylan hain ve alçak
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru, TBMM'de Ermeni Soykırımı yapıldığı iddiasında bulunan HDP Milletvekili Garo Paylan'ı hainlikle suçladı.
Haluk Pekşen'den yeni anayasa çıkışı: "Bu anayasayla erken kalkan darbe yapar"
16 Ocak 2017, 14:22 8
Haluk Pekşen'den yeni anayasa çıkışı: "Bu anayasayla erken kalkan darbe yapar"
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, yeni anayasa görüşmeleri sırasında söz alarak yeni anayasa maddelerinin büyük tehlikeler içerdiğini iddia etti.
AB Türkiye Delegasyonu'ndan TESOB'a ziyaret
16 Ocak 2017, 12:53 1
AB Türkiye Delegasyonu'ndan TESOB'a ziyaret
Prof. Dr. Mustafa Balcı TESOB değerlendirme toplantısına katıldı.
TESOB'tan Trabzon'da yeni uygulama!
16 Ocak 2017, 12:44 0
TESOB'tan Trabzon'da yeni uygulama!
TESOB Ortahisar'da yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.
Turgay Güngör'den Haydar Revi'ye anket ve büyükşehir cevabı
16 Ocak 2017, 11:58 7
Turgay Güngör'den Haydar Revi'ye anket ve büyükşehir cevabı
CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik eleştirilerine cevap veren AK Parti İl Başkanı Haydar Revi'ye Trabzon ilçelerindeki yangınlar, çevre sorunları ve Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi gibi konular üzerinden yüklendi.
Trabzon'da yol çalışmaları sürüyor!
16 Ocak 2017, 11:49 3
Trabzon'da yol çalışmaları sürüyor!
Büyükşehir Belediyesi yol çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Trabzon’u kaldıramayacağı yükün altına sokuyorlar!
16 Ocak 2017, 09:54 0
Trabzon’u kaldıramayacağı yükün altına sokuyorlar!
Levent Ustabaşı yazdı

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Trabzon için her daim havadan haberdar olmak isteyenler bunu için yapmaları gereken en önemli unsur Trabzon hava durumu takibi olacaktır. Ayrıca bölge de her mevsim yağış olduğu göz önünde bulundurulursa Trabzon hava durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli olacaktır. Bunların yanı sıra bölgenin çok yağış almasından kaynaklı olarak en verimli topraklara sahip olması ve çok fazla akarsu yatağının olması yine bu sebeplerden ötürü gelmektedir. Yöre halkı bu duruma alışık oldukları için tam önlem alarak iş yapmakta olsa da oraları görmek için gideler Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan çıkmamalarında fayda vardır. Bu doğrultuda her daim iş yapan ve hizmet veren Trabzon haber site içinde de sürekli hava haberi yapmaktadırlar.
Yöre genel olarak tam bir doğa harikası olarak kabul edilir. Ekvatora yakın olması ile deniz turlarında bulutlara en yakın hissi bu bölgede yaşanmaktadır. Ayrıca engebeli yapısı ve çok fazla yağış sebebi ile dağlık alanlarda yerleşim daha çok olmaktadır. Eğer tam bir yeşil alan harikası görmek isterseniz bu bölge tam olarak size hitap edecektir.
Genellik ile geçim topraktan olduğu için ve halkın geneli toprak ile iç içe olduğu için daha uzun ömürlü bir toplum olmaktadırlar. Ayrıca halkın candan ve içten olması yine sadece köy halkının daha içten olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bunların yanı sıra kendilerine has kültürlerinden asla ödün vermeyen bu toplum için her övgü kelimesi ve cümlesi az olacaktır. Bölge geneli olarak sanayi ve tarım üzerine kurulu olan bir geçim sistemi bulunmaktadır. Toprak sahipleri çok olsa da fabrika sahipleri de çok fazla olmaktadır. Sanayileşme çok fazla olsa da yine de yeşil doğa alanı daha fazla olmaktadır. Ayrıca kışları bol yağış ve ılıman ilkim görüldüğü için narenciye işi de yer yer var olmaktadır.
Trabzon şehir olarak her daim kendini geliştirmeye çalışan bir şehir olmaktadır. Bu sebep ile yöre halkı zorda kalmaması için Trabzon nöbetçi eczaneler gece hizmetleri vermektedir. Eğer Trabzon nöbetçi eczane arıyorsanız internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın eczane için Trabzon nöbetçi eczane konum atmanız yeterli olacaktır.
Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir için en kapsamlı bilgi birikimi almak isteyenler Trabzon haberleri olarak bilgi alabilirler. Ayrıca Türkiye il sınırları olara bilinen bu bölge de en çok nüfus kalabalığı olarak yirmi dokuzuncu ülke olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra bölgede yapılan araştırmalarda yontma taş devrine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Trabzon için ilk buluntu olarak kabul edilen Atinalı Xenophon bu dönemde bu bölgeden bahsetmiş bulunduğu kanıtlar arasında yer almaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için Trabzon haberleri sayfalarından alabilirsiniz. Toprak bakımında çok verimli olan ve ülke sınırlarımıza 1461 yılına büyük lider Fatih sultan Mehmet tarafından katılan bu bölgede birçok antik çağ döneminin yanı sıra birçok toplumunda yaşandığı bilinmektedir.
Bölgede bulunan klise ve müzeler ile bu bölgede yaşayan toplumların başında roma ve Bizans olması ve şimdilerde bizim topraklarımız olması bizim ceddimizin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi birçok kavme ev sahipliği yapan bu bölge dağa güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır.
Bölge halkı tarihe çok önem verdiği için birçok tarihi eser hala günümüzde varlığını korumaktadır. O zamanlardan kalan Ayasofya müzesi hala günümüze kadar korunmuş ve hala korunmaktadır. Türk -Rum tarihini de birçok kalıntısı yine bu bölgede yapılan araştırmalar sayesinde ortaya çıkmıştır. Birçok beyliklere de ev sahipliği yapmış olan bu bölge için tarihi bulgular hala yeni değerler ile karşımıza çıkabiliyor. Hala arkeolojik kazıların devam ettiği ve hala yeni bulguları bulunduğu bu şehir tam bir tarih yansıtmaktadır