kebir reklamı

Trabzon Haberleri

banner232
Hami Mandıralı ve eski milliler hükümlülerle buluşacak
24 Temmuz 2017, 17:05 0
Hami Mandıralı ve eski milliler hükümlülerle buluşacak
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın projesi olarak aralarında Trabzonspor'un eski futbolcusu Hami Mandıralı'nın da bulunduğu milli futbolcular hükümlüleri ziyaret edecek.
Trabzon'da uzmanlar uyarıyor: "Güvenli yerlerde denize girin"
24 Temmuz 2017, 16:09 1
Trabzon'da uzmanlar uyarıyor: "Güvenli yerlerde denize girin"
Trabzon'da deniz sezonu sürerken uzmanlar uyarıyor.
Ziraat Odası Başkanı Eyüpoğlu kivi bahçesinde
24 Temmuz 2017, 15:57 0
Ziraat Odası Başkanı Eyüpoğlu kivi bahçesinde
Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet Eyüpoğlu: Doğru budama ile kivi 2 kat arttı
CHP Trabzon'dan Lozan ve Mescid-i Aksa açıklaması
24 Temmuz 2017, 15:47 0
CHP Trabzon'dan Lozan ve Mescid-i Aksa açıklaması
CHP Trabzon İl Başkanvekili Celal Akaç, “İsrail hükümeti bir an evvel bu yanlıştan geri dönmelidir" dedi.
Trabzon'da yeni cezaevinde sona doğru
24 Temmuz 2017, 14:55 2
Trabzon'da yeni cezaevinde sona doğru
Beşikdüzü ilçesinde yaptırılan cezaevinin yüzde 80’lik kısmı tamamlandı.
Turgay Güngör'den Basın Bayramı mesajı
24 Temmuz 2017, 14:54 0
Turgay Güngör'den Basın Bayramı mesajı
CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör: "Basın özgür olmadan toplum özgür olamaz."
Trabzon Barosu'nda Lozan Barış Antlaşması mesajı
24 Temmuz 2017, 14:49 0
Trabzon Barosu'nda Lozan Barış Antlaşması mesajı
Trabzon Barosu, Lozan Barış Antlaşması'nın 94. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
TGC: "Özgür Basın..."
24 Temmuz 2017, 14:20 0
TGC: "Özgür Basın..."
TGC'den Basın bayramı mesajı.
Trabzon'da konut satışları düştü
24 Temmuz 2017, 14:02 2
Trabzon'da konut satışları düştü
Trabzon'da konut satışları yüzde 23.9 azaldı.
Trabzon'da Haçkalı Hoca anılacak
24 Temmuz 2017, 13:50 0
Trabzon'da Haçkalı Hoca anılacak
Trabzon'da Haçkalı Hoca'yı Anma Programı yapılacak.
Trabzon Havalimanında yolcu sayısı arttı
24 Temmuz 2017, 13:30 0
Trabzon Havalimanında yolcu sayısı arttı
Trabzon Havalimanında 2017'nin ilk 6 ayında yolcu sayısında artış yaşandı.
Trabzon Dış Hatlarda günün fotoğrafı
24 Temmuz 2017, 12:41 9
Trabzon Dış Hatlarda günün fotoğrafı
Trabzon Havalimanı dış hatlarda ilginç görüntü objektiflere takıldı.

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan ve Trabzon için her daim havadan haberdar olmak isteyenler bunu için yapmaları gereken en önemli unsur Trabzon hava durumu takibi olacaktır. Ayrıca bölge de her mevsim yağış olduğu göz önünde bulundurulursa Trabzon hava durumu hakkında bilgi almak oldukça önemli olacaktır. Bunların yanı sıra bölgenin çok yağış almasından kaynaklı olarak en verimli topraklara sahip olması ve çok fazla akarsu yatağının olması yine bu sebeplerden ötürü gelmektedir. Yöre halkı bu duruma alışık oldukları için tam önlem alarak iş yapmakta olsa da oraları görmek için gideler Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan çıkmamalarında fayda vardır. Bu doğrultuda her daim iş yapan ve hizmet veren Trabzon haber site içinde de sürekli hava haberi yapmaktadırlar.
Yöre genel olarak tam bir doğa harikası olarak kabul edilir. Ekvatora yakın olması ile deniz turlarında bulutlara en yakın hissi bu bölgede yaşanmaktadır. Ayrıca engebeli yapısı ve çok fazla yağış sebebi ile dağlık alanlarda yerleşim daha çok olmaktadır. Eğer tam bir yeşil alan harikası görmek isterseniz bu bölge tam olarak size hitap edecektir.
Genellik ile geçim topraktan olduğu için ve halkın geneli toprak ile iç içe olduğu için daha uzun ömürlü bir toplum olmaktadırlar. Ayrıca halkın candan ve içten olması yine sadece köy halkının daha içten olduğunun bir göstergesi olmaktadır. Bunların yanı sıra kendilerine has kültürlerinden asla ödün vermeyen bu toplum için her övgü kelimesi ve cümlesi az olacaktır. Bölge geneli olarak sanayi ve tarım üzerine kurulu olan bir geçim sistemi bulunmaktadır. Toprak sahipleri çok olsa da fabrika sahipleri de çok fazla olmaktadır. Sanayileşme çok fazla olsa da yine de yeşil doğa alanı daha fazla olmaktadır. Ayrıca kışları bol yağış ve ılıman ilkim görüldüğü için narenciye işi de yer yer var olmaktadır.
Trabzon şehir olarak her daim kendini geliştirmeye çalışan bir şehir olmaktadır. Bu sebep ile yöre halkı zorda kalmaması için Trabzon nöbetçi eczaneler gece hizmetleri vermektedir. Eğer Trabzon nöbetçi eczane arıyorsanız internet sayfalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın eczane için Trabzon nöbetçi eczane konum atmanız yeterli olacaktır.
Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir için en kapsamlı bilgi birikimi almak isteyenler Trabzon haberleri olarak bilgi alabilirler. Ayrıca Türkiye il sınırları olara bilinen bu bölge de en çok nüfus kalabalığı olarak yirmi dokuzuncu ülke olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra bölgede yapılan araştırmalarda yontma taş devrine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Trabzon için ilk buluntu olarak kabul edilen Atinalı Xenophon bu dönemde bu bölgeden bahsetmiş bulunduğu kanıtlar arasında yer almaktadır. Bu bilgilere ulaşmak için Trabzon haberleri sayfalarından alabilirsiniz. Toprak bakımında çok verimli olan ve ülke sınırlarımıza 1461 yılına büyük lider Fatih sultan Mehmet tarafından katılan bu bölgede birçok antik çağ döneminin yanı sıra birçok toplumunda yaşandığı bilinmektedir.
Bölgede bulunan klise ve müzeler ile bu bölgede yaşayan toplumların başında roma ve Bizans olması ve şimdilerde bizim topraklarımız olması bizim ceddimizin ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Daha öncede söylediğimiz gibi birçok kavme ev sahipliği yapan bu bölge dağa güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri de bulunmaktadır.
Bölge halkı tarihe çok önem verdiği için birçok tarihi eser hala günümüzde varlığını korumaktadır. O zamanlardan kalan Ayasofya müzesi hala günümüze kadar korunmuş ve hala korunmaktadır. Türk -Rum tarihini de birçok kalıntısı yine bu bölgede yapılan araştırmalar sayesinde ortaya çıkmıştır. Birçok beyliklere de ev sahipliği yapmış olan bu bölge için tarihi bulgular hala yeni değerler ile karşımıza çıkabiliyor. Hala arkeolojik kazıların devam ettiği ve hala yeni bulguları bulunduğu bu şehir tam bir tarih yansıtmaktadır