banner526

banner533

banner513

Yusuf Hayaloğlu'nu kaybettik

Akciğerinde oluşan ödem nedeniyle son 24 saati yoğun bakımda geçiren Yusuf Hayaloğlu bugün sabah saatlerinde solunum yetmezliğinden hayata gözlerini yumdu.Başta Ahmet Kaya olmak üzere birçok sanatçının şarkı sözlerini yazan, aynı zamanda Ahmet Kaya'nın eş

Yaşam 03.03.2009, 11:31
Yusuf Hayaloğlu'nu kaybettik

Akciğerinde oluşan ödem nedeniyle son 24 saati yoğun bakımda geçiren Yusuf Hayaloğlu bugün sabah saatlerinde solunum yetmezliğinden hayata gözlerini yumdu.

Başta Ahmet Kaya olmak üzere birçok sanatçının şarkı sözlerini yazan, aynı zamanda Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'nın ağabeyi olan Yusuf Hayaloğlu 3 çocuk babasıydı.

Arkasında yüzlerce şarkı sözü ve "Gözleri İntihar Mavi" adlı bir de şiir kitabı bırakan Hayaloğlu'nun ,"Hani Benim Gençliğim", “Başım Belada",  "Kod Adı Bahtiyar, "Başkaldırıyorum", “Ayrılığın Hediyesi”, “Yüreğim Kanıyor" gibi onlarca şarkı sözü Ahmet Kaya tarafından bestelenmiş ve yorumlanmıştı

Yusuf Hayaloğlu 56 yaşındaydı...

Yorumlar (4)
aslı 12 yıl önce
Şimdi gözlerime ağlamayı öğrettim ki bu yaşlar utangaç boynunun kolyesi olsun... bu da benim sana ayrılırken hediyem olsun. Ah hayaloğlu neler yaşattın bize sen acılarımızın anlamını senin bestelerinde sözlerinde bulduk. gençliğimiz korsan yürüyüşlerde. şimdi uçsuz bucaksız ovalarda koşmak koşmak istiyorum. koşmak istiyorum dönemezsem affet. Allah rahmet eylesin. mekanın cennet olun. :(:(:( çok üzüldüm çok.
Genç Reis 12 yıl önce
O kadar çok üzüntülüyümki anlatamam :)

Şimdi gözlerim doldu kolbastı havası açmam lazım ağlamamk için zor tutuyorum kendimi

Dünya kimseye kalmaz sende gittin
yomra_yeniceli 12 yıl önce
bizleri çok üzdün şiirler sensiz öksüz yaşıyacak bundan sonra klasik bir laf vardır merhumun ardından söylenen seni kalbimizde yaşatacağız der ben senin için bu lafı söylemiyeceğim çünkü sen zaten şiirlerinle ebediyyen yaşıyacaksın şarkı notalarında şiir mısralarında güle güle sevgisi erciyes zirvesi kadar yüksek ve adam gibi adam güle güle şiirlerinle yaşıyacak ve sen olmazsanda sevgi şiirlerinle kalbimizi ısıtacaksın güle güle güzel adam .ailene sabır yükseklere uçan ruhuna rahmet diliyorum kainatın hakiminden.
sedat_erata 12 yıl önce
göğsüm daralıyor yüreğim kanıyor olmasaydı sonumuz böyle

Gelişmelerden Haberdar Olun

@