Yunan balıkçılar Türk sularında

Yunan balıkçılar, çipura avlamak için Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gümüşlük Beldesi'ne 4.5 mil uzaklıktaki Kardak kayalıklarını geçip Türk karasularına girdi. Yunan ve Türk sahil güvenlik botları zaman zaman burun buruna geldi. 25 Yunan balıkçı ve iki

Yunan balıkçılar Türk sularında

Yunan balıkçılar, çipura avlamak için Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gümüşlük Beldesi'ne 4.5 mil uzaklıktaki Kardak kayalıklarını geçip Türk karasularına girdi. Yunan ve Türk sahil güvenlik botları zaman zaman burun buruna geldi.


25 Yunan balıkçı ve iki Yunan sahil güvenlik botu bu sabah Kardak kayalıkları çevresine geldi.

Balıkçıların bazıları Kardak kayalıklarını geçip Çavuş Adası'na doğru ilerleyerek Türk karasularına girdi. Yunan balıkçılara Yunan sahil güvenlik botlarından biri de eşlik etti.

Bunun üzerine Yalıkavak Limanı'nda konuşlu Yüzbaşı Alpaslan Baysal yönetimindeki 302 no'lu sahil güvenlik botu da bölgeye geldi.

Türk sahil güvenlik botundan yapılan uyarılar üzerine Yunan balıkçılar Türk karasularından çıktı. Balıkçıların Türk karasularından çıkması sırasında da Türk ve Yunan sahil güvenlik botları zaman zaman burun buruna geldi.

 
Türk ve Yunan sahil güvenlik botları bölgede beklerken, Yunan balıkçılar da avlanmaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler