Unakıtan ameliyat olmayacak!

Yarın yapılması planlanan ameliyattan vazgeçen aile, bir süre daha bekleme kararı aldı.Edinilen bilgiye göre aile kararını verinceye kadar Bakan Unakıtan hastanede tutulmaya devam edecek. Yeni operasyon gününe ise ameliyatı gerçekleştirecek olan Hacettepe

Yaşam 03.02.2009, 19:04
Unakıtan ameliyat olmayacak!

Yarın yapılması planlanan ameliyattan vazgeçen aile, bir süre daha bekleme kararı aldı.

Edinilen bilgiye göre aile kararını verinceye kadar Bakan Unakıtan hastanede tutulmaya devam edecek. Yeni operasyon gününe ise ameliyatı gerçekleştirecek olan Hacettepe Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. İlhan Paşaoğlu ile Bayan Unakıtan birlikte karar verecek. Paşaoğlu, daha önce Anayasa Mahkemesi Başkanlığı döneminde 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in ameliyatını da gerçekleştiren isim.

Sabah saatlerinde Unakıtan ailesi ameliyatı, ismi bizde saklı, özel bir hastanede olma düşüncesiyle Hacettepe'den ayrılmaya karar vermişti. Hatta bu nedenle hastane bakanın taburcu işlemlerini bile başlatmıştı. Ancak aile daha sonra kararını değiştirerek hem hastanede kalma hem de yarın ameliyat olmaya karar verdi.  Bakan Unakıtan'ın yapılacak by-pass ameliyatı ile tıkalı 3 damarı değiştirilecek.

Karar yeniden değişebilir!

Akşam saatlerine kadar Bakan'ın ameliyatının yarın sabah yapılacağı kesindi. Ancak son anda fikir değiştiren ailenin, yarına kadar kararını yeniden değiştirebileceği belirtiliyor. Eğer karar  bir kez daha değişirse ameliyat yarın da gerçekleştirilebilir…

Eskişehir mi hasta etti?

2005 yılı Ekim ayında bağırsak enfeksiyonu nedeniyle yine Hacettepe Hastanesi'ne kaldırılan Bakan Unakıtan, üç gün hastanede kalmıştı. Bu süre içinde geniş çaplı bir check-up'tan geçirilen Bakan'ın o dönemde kalbinde herhangi bir soruna rastlanmamıştı. Dolayısıyla Bakan'ın kalp rahatsızlığının son üç yıl içinde oluştuğu tespiti yapılıyor.

2007 yılında yapılan genel seçim öncesinde Eskişehir'den milletvekili adayı gösterilen Bakan Unakıtan, adaylığının açıklanmasının ardından Eskişehir ikinci değil, adeta birinci adresi olmuştu. Yerel seçimler nedeniyle Eskişehir ziyaretlerini sıklaştıran Unakıtan'ın yaşadığı stres ve düzenli beslenememe gibi nedenlerle kalp sıkıntısı yaşadığı ifade ediliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@