banner526

banner533

banner513

Ümit Özat'ı ağlatan telefon

Ümit Özat'ın ölümden döndüğü anlarda, ilk telefon Başbakan Erdoğan'dan geldi... Ümit telefon sonrası gözyaşlarına boğuldu. Almanya Ligi'nin 3. haftasında oynanan Karlsruhe SC - FC Köln maçında, Türk futbolcu Ümit Özat büyük bir tehlike atlatarak yere yığı

Yaşam 03.09.2008, 21:04
Ümit Özat'ı ağlatan telefon
Ümit Özat'ın ölümden döndüğü anlarda, ilk telefon Başbakan Erdoğan'dan geldi... Ümit telefon sonrası gözyaşlarına boğuldu.

Almanya Ligi'nin 3. haftasında oynanan Karlsruhe SC - FC Köln maçında, Türk futbolcu Ümit Özat büyük bir tehlike atlatarak yere yığılmıştı. Maçın 30. dakikasında bir anda yere yığılan Ümit Özat'ın gözleri dönmüş dili boğazına kaçmıştı.

İlk müdahalenin ardından derhal hastaneye kaldırılan Ümit Özat'a ilk telefon Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan'la görüşen milli futbolcu Özat, gözyaşlarına hakim olamadı. Sabah Gazetesi yazarı Yavuz Donat, bugünkü köşesinde Başbakan Erdoğan'ın Ümit Özat'la yaptığı telefon görüşmesinin detaylarını köşesine taşıdı.

Ümit Özat anlatıyor:

- Maçta bayılmışım, ambulansa koyup, hastaneye getirmişler... Zar zor hatırlıyorum, maçı sordum, "devam ediyor" dediler... Tam tomografiye gireceğim sırada elime bir telefon verdiler... "Alo" dedim... Baktım, karşımda sayın Başbakan: "Ümit, gözlerinden öperim... Türkiye sana dua ediyor... Senin için yapabileceğim bir şey var mı?.. Ben senin ağabeyinim, ne sorunun olursa beni ara... İyileşeceksin, futbola devam edeceksin." Telefon kapandı, gözyaşlarına boğuldum.

Ümit Özat anlatıyor:

- Fatih Hocam (Terim) aradı... "Ümit" dedi... "Oğlum" dedi... "Kaptan" dedi... "Aslansın, kalkacak oynayacaksın" dedi... Abi, Fatih Hocama selamlarımı söyle.

Ümit Özat anlatıyor:

- Ayhan Bermek aradı... Amerika'da, dünyaca ünlü bir kalp doktoru varmış... Ayhan abi iyi tanıyormuş... Ayhan abi dedi ki: "Gelirim, seni alır, ellerimle o doktora teslim ederim."

Ümit Özat anlatıyor:

- Yılmaz Hoca aradı... Memorial'da tanıdıkları varmış... Yılmaz Hoca sanki doktor gibi... Tıp bilgisi çok geniş... "Merak etme yalnız değilsin" dedi.

Ümit Özat anlatıyor:

- Alman doktorlara dedim ki: "Aklınıza bir şey gelmesin ama, kalp ritmimle ilgili yüzde 1, hatta binde 1 risk varsa, bir başka doktora daha görünmek isterim..."

Ve Ümit Özat soruyor:

- Yavuz abi hafta sonunda Türkiye'ye gelmek istiyorum... Ne dersiniz, geleyim mi?.. Sizin tavsiye edeceğiniz doktor var mı?.. Kim?.. Ben mi telefon edeyim yoksa siz mi ararsınız?

Yorumlar (1)
FRANCO 12 yıl önce
Öncelikle çok geçmiş olsun.ÜMİT ÖZAT TÜRKİYENİN yetiştirdiği en değerli oyunculardan biridir.Koyu Trabzonsporlu olarak hiç sevmediğim fenerbahçede oynadı yıllarca, hemde başarıyla.Ve şimdi bizleri ALMANYADA KÖLN takımında temsil ediyor.İNŞALLAH DA devam edicek,onun gibi efendi ne yaptığını bilen, sorumluluk sahibi insanlara çok ihtiyacımız var.En yakın zamanda sağlığına kavuşman dileğiyle.Ayrıca ÜMİT baygınken yerde yatarken hıçkıra hıçkıra ağlayan MONDRAGON VE DAUM'UNDA gönlümüzde her zaman ayrı bir yeri olacaktır.Onları biz artık bizim insanımız kabul ediyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@