Umarız iddia doğru değildir

 ŞANLIURFA'nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yukarı Taşyalak köyünde 2 gündür kayıp olan 7 yaşındaki Yağmur Özaydın'ın mısır tarlasında cesedi bulundu.  Küçük kızın ellerinin iple bağlı, boynunda kırık ve vücudunun belinden aşağısının da çıplak olduğu belirt

Yaşam 17.10.2012, 18:34
Umarız iddia doğru değildir

 

ŞANLIURFA'nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yukarı Taşyalak köyünde 2 gündür kayıp olan 7 yaşındaki Yağmur Özaydın'ın mısır tarlasında cesedi bulundu. 
 
Küçük kızın ellerinin iple bağlı, boynunda kırık ve vücudunun belinden aşağısının da çıplak olduğu belirtilirken, savcılık, tecavüz ihtimaline karşı cesedi Adana Adli Tıp Kurumuna gönderdi.
 
İlköğretim birinci sınıf öğrencisi Yağmur Özaydın, iddiaya göre geçtiğimiz pazartesi günü evde oynadıktan sonra köyün dışında bulunan pamuk ekili tarlaya doğru gitti. Ancak hava kararmasına rağmen küçük Yağmur eve gelmedi. Kızlarını merak eden Özaydın çifti, köyde bulunan bütün evleri dolaştı. Ardından pamuk tarlasında köylülerle birlikte arama yaptı. Ancak yağmur bulunamadı. Aile, jandarmaya haber verdi. Jandarma timleri ile özel arama kurtarma ekipleri tarafından geniş çaplı arama yapıldı. Ceylanpınar Kaymakamı İbrahim Çenet de küçük kızın bulunması için çalışmaları yakından takip etti. Ancak Yağmur'a ulaşılamadı.
 
MISIR TARLASINDA ARAMA
 
6 çocuklu Özaydın ailesi, bu sabah saatlerinde arama kurtarma ekipleriyle birlikte evlerine 300 metre mesafede bulunan mısır tarlasında arama yaptı. Ekili mısırların bir bölümü kesilerek yapılan aramada küçük kızın, cesedi bulundu. Olay yerinde inceleme yapan jandarma ekipleri, durumu cumhuriyet savcılığına bildirdi.
 
ELLERİ BAĞLI, BOYNU KIRIK 
 
Ceset üzerinde inceleme yapan jandarma olay yeri inceleme ekipleri, küçük kızın boynunda kırık, ellerinin ise bağlı olduğunu tespit etti. Belinden aşağısı çıplak olduğu belirtilen Yağmur Özaydın'ın cesedi cumhuriyet savcılığı tarafından, tecavüze ihtimali nedeniyle ambulansla Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. 
 
Yağmur'un ölümü köyde şok etkisi yaratırken, jandarma ekiplerinin şüphelinin yakalanması için başlattığı geniş çaplı inceleme ve araştırması devam ediyor.
 
Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
Hayvanlar bile bunu yapmaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@