banner539

banner526

banner533

banner513

Uçakta hakim krizi

DİYARBAKIR'dan İstanbul'a gidecek THY uçağının yolcusu ağır ceza hakimi H.A., güvenlik kontrolünde X- Ray cihazından geçtikten sonra tüm yolculara yapıldığı gibi üzeri aranmak istenince karşı çıktı. Üzerini aratmadan hakim H.A. uçağa binince kriz çıktı. U

Yaşam 05.10.2008, 21:57
Uçakta hakim krizi
DİYARBAKIR'dan İstanbul'a gidecek THY uçağının yolcusu ağır ceza hakimi H.A., güvenlik kontrolünde X- Ray cihazından geçtikten sonra tüm yolculara yapıldığı gibi üzeri aranmak istenince karşı çıktı. Üzerini aratmadan hakim H.A. uçağa binince kriz çıktı. Uçağın pilotu, tüm yolcuları uçaktan indirince yolcuların tepkisine neden olan hakim H.A., bu kez aramadan geçerek kriz son buldu.

Diyarbakır'dan İstanbul'a saat 09.50'de kalkacak THY'nin 631 sefer sayılı uçağına yolcu olarak binmek isteyen İstanbul'da görev yapan hakim H.A.'nın, güvenlik kontrolünden geçerken, polislere “Ben hakimim üzerimi arayamazsınız” dediği ileri sürüldü. Polislerle tartışan H.A., üzerini aratmadan uçağa bindi.

Havaalanı polisleri durumu kaptan pilota bildirmesi üzerine, uçak içinde de pilot ile hakim arasında tartışma devam etti. H.A.'nın tavrını sürdürmesi üzerine pilot uçaktaki tüm yolcuları indirdi. Yolcuların H.A.'ya “Sizin yüzünüzden mağdur oluyoruz. Hoş değil” diye tepki göstermesi üzerine hakim, güvenlik kontrolünden geçip üzerini arattıktan sonra kriz son buldu. Saat 09.50'de kalkması gereken uçak saat 11.40'da havalandı.
Yorumlar (3)
lazavera 12 yıl önce
hakimmiş ne olursan ol kardeşim ,hakim olmuşun ama adam olamamışın adaleti temsil eden bırının şurda yaptığı adaletsizliğe bak sanki dersin sadrazam
Karaani 12 yıl önce
Hakimin,savcının,politikacının,müdürün Farklılığı temsil ettiği makamda geçerlidir.

Bu üstünlük tüm yaşantınızda üzerinize yapışmış bir etiket değildir.

Bu ayrıcalığı tüm yaşantınızda bekleme hakkınız yok,bunu ne zaman anlayacaksınız.

ve millete;

Herhangi bir sırada (Kuyrukta) sırf makamından dolayı bu insanlara sıranızı,geçiş üstünlüğünü verdiğimiz sürece böyle şımarıklıklar devam edecektir.

Millet vekillerine arkalarından küfür edip,geldiklerinde ellerini sıkmak için yarıştığınız sürece bu işler düzelmeyecektir.
eray 12 yıl önce
bu hakım var ya psıkolojık sorunları olan kendısını mılletın ve vatandasların üstünde gören hani bir zamanlar rahmetli kemal sunalın bir kaymakam fılmı vardıya [deli deli küpeli] ordaki hakim kardesimize benziyor heralde tımarhaneden kaçmış ...istanbula gıdıyordu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@