Türkiye'nin konuştuğu cinayet davası çözüldü: Yanlışlıkla öldürülmüşler!

Konya'da evlerinde öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çiftini, kiralık katillerin yanlış eve girip öldürdüğü ortaya çıktı.

Yaşam 17.07.2021, 09:34 17.07.2021, 09:40
Türkiye'nin konuştuğu cinayet davası çözüldü: Yanlışlıkla öldürülmüşler!

Konya’nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce evlerinde öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vuruldukları ortaya çıktı. Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete yardım ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen tutuklandı. Olayla ilgili kiralık katil olduğu öne sürülen 2 kişi aranıyor.

Olay, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi'ndeki tek katlı evde meydana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen'e ait eve girdi. Şüpheli, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Evde bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen (24) de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Öldü gibi davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Pencereden atlayınca ayağında kırıklar oluşan Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Türkiye'nin konuştuğu cinayet davası çözüldü: Yanlışlıkla öldürülmüşler!

8 AY ÖNCE YENİDEN ÇALIŞMA BAŞLATILDI 

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında cinayet dosyası 8 ay önce yeniden ele alındı. Jandarma ekipleri, Büyükşen çiftinin daha önce aralarındaki mehir nedeniyle tartıştığı oğlu Uğur Büyükşen, gelini Betül Büyükşen ile Betül Büyükşen'in babası Muammer Büyükdoğrucan, kardeşi Yılmaz Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Dayanır’ı teknik takibe aldı. 

Soruşturma kapsamında; Büyükşen çiftinin, komşularından alacağı olan kişilerce adresi karıştırıp, yanlışlıkla öldürebileceği ihtimali de göz önünde bulundurularak bu iddia kapsamında kimliklerini belirlediği Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş'ı da teknik ve fiziki olarak takip etmeye başladı.  

25 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan soruşturmanın ardından 13 Temmuz günü düzenlenen operasyonda, Büyükşen çiftinin saldırıda sağ kurtulan kızları Büşra Büyükşen ile mehir yüzünden tartışma olan oğlu Uğur Büyükşen, gelini Betül Büyükşen, Betül Büyükşen'in babası Muammer Büyükdoğrucan, kardeşi Yılmaz Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Dayanır, Büyükşen çiftinin komşularıyla husumetli olduğu üzerinde durulan Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ve bu çiftin aynı mahallede temasa geçtiği Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen'in de aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin HTS kayıtları ile WhatsApp görüşmeleri de incelemeye alındı. 

Türkiye'nin konuştuğu cinayet davası çözüldü: Yanlışlıkla öldürülmüşler!

KİRALIK KATİL HEDEF ŞAŞIRMIŞ

Yapılan sorgulamada Esra Taş'ın, öldürülen Büyükşen çiftinin evlerine 500 metre mesafede bulunan komşularının oğlu Hüseyin K.'nin eski sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Esra Taş'ın, Hüseyin K.'nin, ailesinin baskısıyla kendisinden ayrıldığını ve bu nedenle o aileye zarar vermek istediğini, bu durumu sevgilisi Abdullah Başdemir'e anlattığı, Başdemir'in de para karşılığı 2 kişi kiralayıp, korkutup, zarar vermeleri için Hüseyin K.'nin evine gönderdiği öne sürüldü. Başdemir'in kiraladığı 2 kişinin kendilerine verilen adresi karıştırıp Hüseyin K.'nin ailesi yerine komşuları Büyükşen çiftini öldürdükleri belirtildi. Abdullah Başdemir ve Esra Taş'a da Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen'in yardım ettiği saptandı. Yapılan sorgulamanın ardından dün saat 23.00 sıralarında Abdullah Başdemir ve Esra Taş, ardından da kuzenler Zeki ve Mustafa Okşen adliyeye sevk edildi.

Türkiye'nin konuştuğu cinayet davası çözüldü: Yanlışlıkla öldürülmüşler!

4 KİŞİ TUTUKLANDI

4 kişi savcılıktaki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Aralarında Büşra Büyükşen'in de bulunduğu 21 kişi ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Jandarma, Büyükşen çiftini öldüren kiralık katil oldukları belirlenen 2 kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. 

'KARDEŞLERİM BU OLAYDA MASUMDUR' 

Anne ve babasının katillerinin bulunması için sosyal medya ve televizyon kanallarındaki programlara katılan Büyükşen çiftinin doktor oğlu Osman Büyükşen de gün boyu adliyede olayı yakından takip etti. Büyükşen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, olaydaki belirsizlik büyük ölçüde giderilmiştir. Kar maskeli katil başka birilerini öldürecek iken yanlış adres nedeniyle anne ve babamın ölümüne sebep olmuştur. Kardeşlerim bu olayda masumdur'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin konuştuğu cinayet davası çözüldü: Yanlışlıkla öldürülmüşler!

Türkiye'nin konuştuğu cinayet davası çözüldü: Yanlışlıkla öldürülmüşler!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Davut 2 ay önce
Allah rahmet eylesin. Ülke olarak cinnet halimiz mevcut. Bir an önce iktidar değişmeli, daha güler yüzlü gençleri anlayan 50 yaş altı kişiler bizi yönetmeli.
Davut 2 ay önce
Ciddiye almıyorsanı neden her yorumum altında aniden bitiyorsunuz sevgili aktrol kardeşlerim? Sizin taptıklarınız sınırları açıp ülkeye afgan suriyeli dolduruyor bir yorumunuz var mı?
Vatandaş 2 ay önce
Albatros kardeşim Davut’u ciddiye alma ayık kafa ile pek yorum yapmıyor arkadaş. Kafayı bulunca böyle enteresan hayallere dalıyor malum
Albatros 2 ay önce
Ülkede ne değişir bilmem siyasi olarak ama sen bence kafa yapını düşünce anlamında değiştir çünkü eğer sen bunu yaparsan etrafındakilerde değişecek emin ol davut..
Gürtuna 2 ay önce
Yok öyle yağma insanlar raydan çıkmış tabi herşey güllük güllüstanlık karınları halen doymadı .Ne yapsın devlet
Horyanlı Kazım 2 ay önce
Kanuda da idam olması lazım başka türlü bu işin önü alınmaz ölenlere Allah tan rahmet diliyorum ailesine sabır versin,
Müge Ali 2 ay önce
Amanimda Mügecigimde olmasa teröristleri kimler yakalayacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@