alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Türk Yıldızları nefes kesti!

 Dünyanın tek akrobasi ekibi Türk Hava Kuvvetlerine bağlı 134. Akrotim Filo Komutanlığı bünyesindeki pilotların kullandığı 7 jet uçağı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Muğla merkezde gösteri yaptı. Milas-Bodrum Havalim

Yaşam 23.04.2012, 15:09
Türk Yıldızları nefes kesti!

 

Dünyanın tek akrobasi ekibi Türk Hava Kuvvetlerine bağlı 134. Akrotim Filo Komutanlığı bünyesindeki pilotların kullandığı 7 jet uçağı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Muğla merkezde gösteri yaptı. 

Milas-Bodrum Havalimanından kalkan uçaklar, Saat 13.00'da Muğla semalarında gösterisine başladı. Türk Yıldızlarını izlemek için Muğla’ya ilçelerden çok sayıda Muğlalı gelirken, gösteri alanı olan Atatürk Bulvarı’nın etrafı tamamen doldu. Vatandaşlar Türk yıldızlarını izleyebilmek için Dirgeme Köyü Yolu, Yılanlı Yolu ve Marmaris Karayolu üzerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Saat 13.00’da başlayan gösteri 25 dakika sürdü. Muğla ovası üzerinde zaman zaman 100 metreye kadar alçalan uçaklar ilk geçişlerinde toplu geçiş yaptıktan sonra ferdi gösteriler ve ikili, üçlü gösteriler yapıldı.

Saat 13.25’de gösterisini tamamlayan Türk yıldızları, tekrar Milas-Bodrum Havalimanına döndü. Türk Yıldızlarının gösterisini Muğla merkezde yaklaşık 15 bin kişi evleri dışında izledi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@