7m

7m

hyundai

Tüpü açık unutunca...

ERZURUM’un Şenkaya İlçesi’nde yalnız yaşayan 76 yaşındaki 8 çocuk annesi Suna Önder, açık unuttuğu tüpün yanındaki sobayı yakmak için kibriti çakınca, bir anda alevlerin içinde kaldı. Alev topuna dönen Suna Önder, ısınması için sobanın üstüne koyduğu kaza

Yaşam 14.05.2012, 12:10
Tüpü açık unutunca...

ERZURUM’un Şenkaya İlçesi’nde yalnız yaşayan 76 yaşındaki 8 çocuk annesi Suna Önder, açık unuttuğu tüpün yanındaki sobayı yakmak için kibriti çakınca, bir anda alevlerin içinde kaldı. Alev topuna dönen Suna Önder, ısınması için sobanın üstüne koyduğu kazandaki suyu başından aşağı dökerek ölmekten son anda kurtuldu. 

 

Şenkaya ilçe merkezinde 1 Mayıs sabayı meydana gelen olayda unutkanlık ve dikkatsizlik, az daha Suna Önder’in ölümüne neden oluyordu. 8 çocuk annesi Suna Önder yaşadıklarını şöyle anlattı:

 

"Çocuklarım evlenip kendi yuvalarını kurdu. Eşim de 4 yıl önce ölünce evde yalnız kaldım. Müstakil evimin bahçesinde mutfak gibi kullandığım kapalı bir yer var. Sabah çay demlemek için tüpgazlı ocağı açtım ama kibrit bulamayınca yakamadım, kapatmayı da unutmuşum. Ardından sobayı doldurdum ve kibriti bulup yaktığımda bir anda heryeri alev kapladı. Benim de saçlarım ve üzerindeki elbiseler yanmaya başladı. Sobanın üzerine yeni koyduğum bir kazan suyu başımdan aşağı döküp alevleri söndürdüm. Daha sonra komşulardan gidip yardım istedim. Onlar da 112 Acil Servis’e haber verip beni ambulansla evimden aldılar."

 

İki eli ve yüzünde yanıklar oyuşan Suna Önder Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Servisi’nde tedavi altına alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.


Yorumlar (1)
nudgerr 10 yıl önce
hemen yüz nakli yapalım..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@