alexa metrics

banner536

Tunceli-Erzincan arasında operasyon

 Tunceli-Erzincan karayolu, operasyon nedeniyle kapandı                 Tunceli-Pülümür karayolu üzerinde Bilgili Mahallesi mevkiinde yapılan teknik takip sonucu PKK'lılar tarafından yola döşenmiş el yapımı patlayıcı maddesi güvenlik güçleri tarafından te

Yaşam 03.02.2013, 15:34
Tunceli-Erzincan arasında operasyon

 

Tunceli-Erzincan karayolu, operasyon nedeniyle kapandı  
 
 
  
           Tunceli-Pülümür karayolu üzerinde Bilgili Mahallesi mevkiinde yapılan teknik takip sonucu PKK'lılar tarafından yola döşenmiş el yapımı patlayıcı maddesi güvenlik güçleri tarafından tespit edilmesinin ardından Tunceli-Erzincan karayolu kapatılarak operasyon başlatıldı. Sabah erken saatlerinde havadan ve karadan başlatılan operasyonda kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu Zağge ve Bilgili bölgesine çok sayıda asker skorksi helikopterle taşınarak bölge abluka altına alındı.  
  
PATLAYICI İMHA EDİLİRKEN TACİZ ATEŞİ  
  
PKK'lılar tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının imha edilmesi amacıyla başlatılan operasyonda patlayıcının imha eden Jandarma Bomba İmha Ekibine taciz ateşi açılması üzerine güvenlik güçleri ile PKK'lı grup arasında çatışma çıktı. Çok sayıda jandarma özel harekat timinin sevk edildiği bölgede kobra helikopterler bölgeyi yoğun şekilde bombalıyor.  
  
OPERASYONA 8. KOLORDU KOMUTANI DA KATILDI  
  
Erken saatlerde başlayan ve Tunceli-Erzincan karayolunun trafiğe kapatıldığı operasyon nedeniyle çok sayıda araç Şehit Mehmet Jandarma Karakolu önünde bekletilerek araçların geçişine izin verilmiyor. 8. Kolordu Komutanlığı koordinesinde Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı sevk eve idaresinde başlatılan operasyonu, Elazığ 8.Kolordu Komutanı  Korgeneral Orhan Akbaş, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat  Kırkaya, 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akaya ve Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yurdakul Akkuş yönetti.  
4 kobra ve çok sayıda skorksi helikopter ile başlatılan operasyonda zaman zaman sıcak temas yaşandığı ve operasyonun genişletilerek devam ettiği öğrenildi.  
  
TUNCELİ-ERZİNCAN KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI  
  
Tunceli-Erzincan karayolu üzerinde bulunan Kutudere, Zağge ve Dokuzkaya kırsalında yoğunlaşan opreasyon bölgesinin karayoluna yakın olması ve vatandaşların güvenliğinin riske girmemesi için Tunceli-Erzincan karayolu güvenlik güçleri tarafından Şehit Mehmet Jandarma Karakolu askerleri tarafından yol trafiğe kapatıldı.Yolun trafiğe kapatılması nedeniyle uzun araç konvoyu oluştu.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@