TS futbol takımının yıldızı

Zeliha öğretmen (27), geçen sezon kurulan ve bu sezon birinci ligde ilk iki maçını kazanan Trabzonspor Bayan Futbol Takımı'nda, antrenörlük, futbolculuk ve takım kaptanlığı görevini yürütüyor.

Yaşam 03.12.2008, 10:56 18.07.2019, 16:41
TS futbol takımının yıldızı

Gündüz okulunda görev yapan, akşam ise antrenmanlarını aksatmayan Zeliha Şimşek, yaptığı açıklamada, futbola Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) bayan takımında başladığını ve yaklaşık 5 yıldır futbol oynadığını belirtti.

KTÜ bayan takımının kapanmasının ardından bir süre kulüpsüz kaldıklarını ifade eden Şimşek, ''Geçen sezon liseler ve ilköğretim okulları arasında bir turnuva yapıldı. Bölge koordinadörü Özkan Sümer, bizimle bayan takımının kurulması konusunda temasa geçti. Biz de seve seve katılacağımızı söyledik. Beğendiğimiz oyuncuların da isimlerini aldık ve geçen sezon liglerin başlamasına 1,5 ay kala Trabzonspor bayan takımı kuruldu'' dedi.

Trabzon'da ilk dönemlerde bayanların futbola uzak olduğunu, ancak son dönemlerde rağbet gösterdiğini ifade eden Zeliha Şimşek, ''Önceden mahalle aralarında erkekler ile futbol oynuyorduk. Şimdi kulüpler karşımıza çıktı ve bu şekilde futbol oynamaya devam ediyoruz. Üniversiteyi bitirdikten sonra da futboldan kopmadım.

Haftanın 4-5 günü akşam saatlerinde 2 saatlik yoğun bir antrenman yapıyoruz. Müthiş keyif alıyoruz. Futbol oynamak bana mutluluk veriyor. Diğer futbolcu arkadaşlarımız da soğuk hava, yağmur demeden antrenmanları aksatmıyor. Takımımızın çoğunluğu öğrenci. Sınavları olsa da, izin verdiğimiz halde idmanları hiç aksatmıyorlar. Maddi olarak bir şey kazanmıyoruz ama stresimizi atıyoruz. Getirileri, götürülerinden çok daha fazla'' diye konuştu.

Trabzon'da bayan futbolcu olmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade eden Şimşek, şöyle devam etti:

''Burada herkes futbolu çok iyi biliyor ve seviyor. Bize karşı olumsuz bir tepki yok. Önceleri 'bayanlar da futbol oynar mı?' diyorlardı. Ama Trabzon bunu erken aştı. Bizi gördükleri zaman, 'Trabzonspor bayan takımında mı oynuyorsunuz. İnşallah başarılı olursunuz' diyorlar. Herkesin yaklaşımı iyi. Bizim Trabzonspor forması altında ilk hedefimiz sportif başarı değil. Sahaya çıktığımızda en iyi şekilde formayı temsil etmek. Hakeme, rakip takıma, birbİrimize yardımcı olmak. Bu yıl hedefimiz davranışsal, etik olarak formamıza uygun hareket etmek. Sonra inanıyorum sportif başarı gelecektir.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
karadeniz hasreti 13 yıl önce
başka işiniz mi yok
lostbumerang 13 yıl önce
bu ülkede bayanlar çoğu erkekten daha erkek sen rahat ol sen helal bacılarıma
massage 13 yıl önce
İŞİ VAR Trabzon'da bir ilköğretim okulunda Türkçe öğretmenliği yapan Zeliha
meralke 13 yıl önce
senin başka işnmi yok bak ne güzel fuutbol oynayıp TRABZONSPORUN ve TRABZONUmuzun ismini duyuruyorlar BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Gelişmelerden Haberdar Olun

@