Trafik Cezalarında Zamlı Tarife

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2013 yılında trafikle ilgili hangi suça ne kadar para cezası kesileceğine ilişkin listeyi güncelleyerek ilgili birimlere gönderdi.Güncellenen listede hız sınırını aşma cezası 166 lira olarak belirlendi. Sınırı yüzde 30 aşanlar içi

Trafik Cezalarında Zamlı Tarife

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2013 yılında trafikle ilgili hangi suça ne kadar para cezası kesileceğine ilişkin listeyi güncelleyerek ilgili birimlere gönderdi.

Güncellenen listede hız sınırını aşma cezası 166 lira olarak belirlendi. Sınırı yüzde 30 aşanlar için ise ceza 343 lira olarak uygulanacak.
 
Alkollü halde araç kullanmanın cezası, ilk kez olursa 700, ikinci kez tekrarlanması halinde de 877 liraya yükseldi.
 
Kırmızı ışıkta geçmek ise 166 olarak belirlenirken park yasağı 77 lira oldu.
Ayrıca, korsan araçlarla yolcu taşımak ilk seferde 2 bin 100 lira, tekrarı halinde 3 bin 500 lira oldu. 
 
Korsan taksilerde sadece araç sahiplerine ceza kesilmeyecek. Yolculara da 233 lira para cezası kesilecek.
 
Ehliyetsiz araç kullanmaktan, emniyet şeridi ihlallerine kadar toplamda 170 ayrı suçun cezaları da aynı oranda artış gösterecek.
 
Yeni tarife 2013'ün ilk saatlerinden itibaren geçerli olacak.
YORUM EKLE
YORUMLAR
camoka
camoka - 7 yıl Önce

kural kaide ye uyulmalı her kes uymalı düzeni bozana yaptırım uygulanmalı şike için kanun çıkarılmamalı kanun neyse uygulanmalı ülke muz cumhuriyetine döndü neşat aydın türküde dediği gibi elektrikten ceza su işlerinden ceza hastaneden postaneden ceza birde hakim vurursa ölürüm çıkmam yaza el çekiççi malayı doğru lüleburgaza

SIRADAKİ HABER

banner513