Trabzon'da Hıdrellez kutlaması

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde organize edilen kutlamalar kapsamında 100. Yıl Parkı'nda düzenlenen etkinlikte, öğrenciler ''Bahar Bayramı'' konulu resim yarışması için resim çizdiler, vatandaşlar da piknik yaptılar. Parkta oyun oynayan çocukl

Yaşam 06.05.2010, 14:09
Trabzon'da Hıdrellez kutlaması

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde organize edilen kutlamalar kapsamında 100. Yıl Parkı'nda düzenlenen etkinlikte, öğrenciler ''Bahar Bayramı'' konulu resim yarışması için resim çizdiler, vatandaşlar da piknik yaptılar. 

Parkta oyun oynayan çocuklar ile öğrenciler ve vatandaşlara, pilav ve ayran ikram edildi. 

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Salih Rakıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kaybolmaya yüz tutan geleneksel kültür değerlerini yaşatmak amacıyla Hıdrellez Kültür Bahar Bayramını, kurumlarının koordinesinde kutladıklarını belirtti. 

Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak düzenlenen resim yarışması dolayısıyla öğrencilerin piknik alanında resim yaptıklarını ifade eden Rakıcı, ''Resimler burada toplanacak ve jüri tarafından değerlendirilecek. Dereceye giren resimler 10 Mayısta Trabzon Forum Fuaye Sergi Salonunda sergilenecek'' dedi. 

Piknik alanına gelenlere esnafın da katkılarıyla pilav ayran ikram ettiklerini anlatan Rakıcı, alandaki kutlamaların halk katılımıyla eğlenceli hale dönüştürülmeye çalışıldığını kaydetti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@