Trabzon'da servislere sıkı denetim

Trabzon'da öğrenci servisleri belediye ekipleri tarafından sıkı denetime tabi tutuluyor.

Yaşam 22.02.2017, 11:59
Trabzon'da servislere sıkı denetim

Trabzon Büyükşehir Belediyesi il genelindeki öğrenci servis araçlarını sıkı şekilde denetime tabi tutuyor. 


Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi tarafından gerçekleştirilen denetimlerde araçların servis araçları çalışma izin belgeli olup-olmadığı denetlenirken ilgili yönetmelik hükümlerinin yerine getirilip-getirilmediği de A’dan Z’ye inceleniyor.
Yapılan denetimlerde belgesiz olarak (korsan) öğrenci servis taşımacılığı yapıldığı tespit edildiğinde ilgili aracın trafikten men edilmesi için Zabıta ekiplerince Ulaşım Komisyonu’na rapor yazılıyor. Ayrıca belgeli olup yönetmelik hükümlerini yerine getirmediği tespit edilen araçlar içinde yine ilgili cezai müeyyidelerin uygulanması için Ulaşım Komisyonu’na rapor hazırlanıyor.

Trabzon'da servislere sıkı denetim

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, öğrenci servisi taşımacılığının çok önemli bir sorumluluk gerektirdiğine dikkat çekerek “Trabzon’da öğrenci servis taşımacılığı yapan tüm araçlar, güvenlik kamerasından tutunda diğer tüm şartlara kadar hepsini taşımak zorundadır. Aksi halde öğrenci servis taşımacılığı yapılması mümkün değildir. Belgesiz ve eksiksiz olarak tek bir aracın dahi öğrenci servis taşımacılığı yapmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü burada çocuklarımızın güvenliği ve sağlığı söz konusudur. Servis araçlarında bu şartların yerine getirilmesi öğrencilerimizin güvenliği ve sağlığı için gereklidir. Denetimlerimize sıkı şekilde devam edeceğiz” dedi.

Trabzon'da servislere sıkı denetim

Trabzon'da servislere sıkı denetim


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@