Toplu iş sözleşmesinde yine sonuç çıkmadı

Haber61.Net - Haber Servsi- TRABZON Belediyesi’nde 316 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri daha ikinci buluşmada tıkanma noktasına geldi. Hizmet-İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert, belediye tarafının toplantıya hazırlıksız gelind

Yaşam 18.01.2013, 14:48
Toplu iş sözleşmesinde yine sonuç çıkmadı

Haber61.Net - Haber Servsi- TRABZON Belediyesi’nde 316 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri daha ikinci buluşmada tıkanma noktasına geldi. Hizmet-İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert, belediye tarafının toplantıya hazırlıksız gelindiğini belirtti.

Belediye yetkilileri ile Hizmet İş Sendikası temsilcileri bir kez daha bir araya gelirken, Hizmet İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert belediyenin toplantıya son derece hazırlıksız geldiğini belirterek; bu nedenle tek bir madde üzerinde dahi anlaşma sağlanamadığını kaydetti.  

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na konuya el atması çağrısında bulunan Sert, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin olumlu sonuçlanması için Başkan Gümrükçüoğlu’na önemli rol düştüğünü belirtti.Sert yaptığı acılmada” Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökhan Bali’nin toplantıya gelip 5 dakika durup çıktığını belirterek, “Biz belediyeyi temsilen karşımıza gelen komisyonda isimlerin başkanla istişare yaptıktan sonra görüşmelere gelmesini isteriz. Başkan toplantılara katılmasa bile katılan kişi tam yetkili olmalıdır.

Her madde için belediye başkanıyla görüşecek miyiz? ‘Ben bunu başkana sorayım geleyim’ anlayışı çok doğru değil. Toplu sözleşme bir bütündür bir şablon çizilir bu şablon çerçevesinde hareket edilir. Biz belediyeye bütün hazırlıklarınızı yapın 17 madde üzerinde anlaşma sağlanacaksa sayın belediye başkanıyla istişarenizi yapın son teklifimiz budur deyin dedik. Sendikaya üye olan işçilerin isteği de başkanın konuya el atmasıdır. Bu sürecin belediye başkanının konuyla ilgilenmesi sonrası biteceğine inanıyoruz” .


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
mertçe 7 yıl önce
Piyasada asgari ücrete iş arayanlar binlerce kişi varken 2 bin liranın üzerine maaş alan işçilere ne zammı ya.
cem küçükibraimoğlu 7 yıl önce
daha önce volkan beyin yaptığı sözleşmeyi beğenmeyip ağır söz sarfeden arkadaşlar şimdi bakalın ne yapacak.Sayın sert zaten istediği bu ahbap çavuşlar bir birini kovalar...bir teşekkürde belediye iş sendikasına hizmet işin önünü açtığı için bekleyip göreceğiz..belediye başkanının yerinde olsam bu işciye sıfıf zam veririm çünki bu işcileri ne kadar çok ezersen onlardan o kadar oy alırsınız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@