Teslim olan teröristten şok ititraflar!

 PKK 'nın Kuzey Irak'taki kamplarından kaçan ve aramalarında "sorumlu" düzeyinde isimlerin de olduğu 15 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu. Örgütün Kuzey Irak'taki kamplarında silahlı faaliyet yürüten teröristlerden önce 3

Yaşam 23.06.2012, 08:23
Teslim olan teröristten şok ititraflar!

 

PKK 'nın Kuzey Irak'taki kamplarından kaçan ve aramalarında "sorumlu" düzeyinde isimlerin de olduğu 15 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu. Örgütün Kuzey Irak'taki kamplarında silahlı faaliyet yürüten teröristlerden önce 3'ü kaçtı. Kaçan teröristler peşmergeye sığındı. Ardından da 12 terörist daha kaçarak peşmergeye teslim oldu. Peşmergeler eşliğinde Türkiye-Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı'na getirilen 15 terörist, güvenlik güçlerine Kalaşnikof ve M-16 silahlarıyla birlikte teslim edildi. M-16 silahların örgütte sadece "sorumlu" düzeyindekilere verildiği belirtildi.

 

5'i 18 yaşından küçük olan örgüt üyeleri, kandırıldıklarını anlayınca kaçmaya karar verdiklerini söyledi. Teröristler polisteki ilk ifadelerinde, "Kamplardaki örgütün üst düzey yöneticilerinin aralarında yaptıkları konuşmalara tanık olduk. Onlar da 'Boş bir amaç uğruna mücadele ettiklerini ve Kürdistan'ın kurulmasının artık bir hayal olduğunu' söylüyordu. Biz de kendi aramızda 'O zaman boşuna geldik' diyerek teslim olmaya karar verdik. Bir fırsatını bulup kamptan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduk. Pişmanız" dediler.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
selimcan 9 yıl önce
aferim, geçte olsa anladınız. dağdaki kandırılmış gençlerin düşünmeleri gerekir ki, türk askeri vatanını savunuyor, peki siz neyi savunuyorsunuz.

kürt haklarını bahane edemezsiniz, çünkü elde etmediğiniz hak yok. kaç tane c.başkanı, başbakan, bakan, holdin sahipleri, zengin iş adamları türklerden fazla...onun için hepiniz dağlardan inin, hatta başınızdaki o çıban başlarını önce öldürün sonra teslim olun..

türkiyeden toprak kopartacaksınız da devlet kuracağınız yalanına inanan kürt gençleri ahmakların tekleridirler. bunun, komşu ülkelerin türkiyeye saldırarak bizden toprak almasıyla ne farkı var?

olmayacak duaya amin demesin bilhassa kandırılarak dağa çıkan kürt çocukları..dağları boşaltın, hem kendi hayatınızı geleceğinizi kurtarın, hem de bizi gereksiz iş ile uğraştırmayın. toprak almak öyle kolaymı..kolay diyorsanız devam edin bakalım sonunuz nasıl olacak. akıllı olun akıllı..tebrik ederim tekrar dağdan inen 52 kürt gençlerini...
VARSAYOKSATRABZONSPOR 9 yıl önce
ibreti alem olsun diye asın ! bunlar kimbilir kaç tane kardeşimizi şehit etti bilinçsizce ! asın ! yapamıyorsanız türk gençlerine yani bize bırakın ! bırakında görün leş nasıl yakılıyor önce işkenceyle gebertir sonrada leşlerini meydanının göbeğinde yakarız !
marfat 9 yıl önce
zahmet etmısler padısaha haber verseydıler davullu zurnalı toren hazırlardı onlara..bızzat karsılardı savcılarıyla..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@