7m


7m

hyundai

Tercih Kızarmış Dondurma

Balıkesir'in turistik Ayvalık ilçesinde Alibey Adası'nda Hamit Arslan'ın hazırladığı kızarmış dondurma büyük ilgi görüyor.Özel hazırlanmış dondurmayı fritözde kızarttıktan sonra servis yaptığını belirten Arslan, kızarmış dondurmanın çok ayrı bir tadı oldu

Yaşam 23.07.2007, 18:27 31.07.2019, 15:23
Tercih Kızarmış Dondurma

Balıkesir'in turistik Ayvalık ilçesinde Alibey Adası'nda Hamit Arslan'ın hazırladığı kızarmış dondurma büyük ilgi görüyor.

Özel hazırlanmış dondurmayı fritözde kızarttıktan sonra servis yaptığını belirten Arslan, kızarmış dondurmanın çok ayrı bir tadı olduğunu söyledi. Ünlü Alibey Adası'nda dondurma ustası Hamit Arslan'ın satışa sunduğu kızarmış dondurma büyük ilgi görüyor. Soğutucudan çıkardığı dondurmayı fritözde kızarttıktan sonra servis yapan Arslan, kızarmış dondurmanın büyük ilgi görerek çok talep aldığını ifade etti.

Fritöze konan dondurmanın üstünde kaplı olan kısmın piştiğini belirten Arslan, "Fritözden çıkarılan dondurmayı üzerine sos dökerek servis yapıyoruz. Dış kısmı pişen dondurmanın iç kısmı aynı soğukluğunu korumaktadır. Çok değişik bir tadı olan kızarmış dondurma büyük ilgi gördü. Kızarmış dondurmanın bir porsiyonunu 5 YTL den satıyoruz" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@