banner526

banner533

banner513

SSK'lılara kötü haber!

Türk Eczacıları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, “tüm sigortalı vatandaşların, 2 Şubattan itibaren parayla ilaç alma dönemi başlayacağı” ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:“Ne Sağlık Bakanlığı ne SGK ne de hükümetin diğer yetkili kurumları,

Yaşam 01.01.2009, 18:16
SSK'lılara kötü haber!

Türk Eczacıları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, “tüm sigortalı vatandaşların, 2 Şubattan itibaren parayla ilaç alma dönemi başlayacağı” ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ne Sağlık Bakanlığı ne SGK ne de hükümetin diğer yetkili kurumları, sesimizi hiçbir platformda dinlemediler, dinlemek istemediler. 32 bin kişiyle Ankara Kolej Meydanı'nda miting düzenledik, yine sesimize kulaklarını tıkadılar. Ne anlaşma sağlandı ne de uzlaşma. 'Artık yeter' dedik ve demeye devam ediyoruz.

Türk Eczacıları Birliği, bağlı bulunan 51 eczacı odası ve 24 bin eczanenin ortak kararıyla 1 Ocaktan itibaren vatandaşların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan 'İlaç Alım Protokolü', uzlaşma sağlanamamasından dolayı tarafımızca feshedilmiştir.”

Açıklamada, yarın Türk Eczacıları Birliği Merkez Binası'nda konuya ilişkin basın toplantısı düzenleneceği bildirildi.

Yorumlar (1)
uluağaç 12 yıl önce
allah sizin elinize düşürmesin 1 e100 kazandığınız bir sektör yine de ağlarsınız amacınız asgari ücrete yapılan 24 lirayı almak ise alın başınıza çalın karnınız da doysun gözünüz de

Gelişmelerden Haberdar Olun

@