banner526

banner533

banner513

Sözlü tepkiye yumruklu cevap

 Çorum'da CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin konuşmasında, "Başbakan canın cehenneme" sözüne tepki gösteren üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Savaş H., "Muharrem İnce senin canın cehenneme" diyerek üzerine yürüdü.  Bu sırada araya giren partililer ge

Yaşam 10.11.2012, 19:05
Sözlü tepkiye yumruklu cevap

 

Çorum'da CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin konuşmasında, "Başbakan canın cehenneme" sözüne tepki gösteren üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Savaş H., "Muharrem İnce senin canın cehenneme" diyerek üzerine yürüdü. 
 
Bu sırada araya giren partililer genci tekme tokat dövdü. Savaş H.'yi partililerin elinden sivil polisler kurtarıp gözaltına aldı.
 
Çorum'da bugün Kültür Sitesi'nde CHP Merkez İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce katıldı. Burada bir konuşma yaparak hükümeti eleştiren Muharrem İnce, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde "Esadın canı cehenneme" şeklideki sözleri üzerine başbakan tarafından kendisine "Esad’ın canı cehenneme diyebilir ancak bu sözleri ABD’ye söyleyemez" şeklinde ifadelerde bulunduğunu iddia ederek, "Esad’ın canı cehenneme, Obama’nın canı cehenneme, Başbakan senin de canı cehenneme. Ben kimsenin telefonunu dinlemiyorum, kimseye pusu kurmuyorum, benim 1500 tane korumam yok. Mangal gibi yüreğim var. Ölümden öte köy, Silivri’den öte hasiphane yok. Çağdaş olacağız, çalmayacağız, çaldırmayacağız" diye konuştu.
 
Mustafa Kemal Atatürk için 74 yıl sonra Başbakansız tören yapıldığını söyleyen Muharrem İnce, "Başbakan bugün tam layık olduğu yerdedir. Sultanı da sever parayı da sever. Cumhuriyet ile hesaplaşma itibarsızlaştırma gayretleri var. 10 yıl sabrettiler şimdi cürratkarlar korkusuzlar. Biz de korkususuz. Başbakan biz siyasete kefen giydik geldik dedi. Biz kefensiz yatanların torunlarıyız. Büyükanıt’ın Ak Partiye birçok hizmetleri oldu. Bu ülkede ne zaman darbeler olsa solcular eziyet gördü, benim partim kapatıldı, milletvekillerim hapse atıldı. Başbakan o zaman top oynuyordu. Bu beladan kurtulmamız lazım. Türkiye’de parlamenter demokrasi güçlenmelidir. Yasamayı güçlendirir milletvekilleri gücünü halktan alırsa bu ülke kurtulur" diye konuştu.
 
Toplantı sonrasında Kültür Sitesi binası çıkışında Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Savaş H. isimli bir genç, Muharrem İnce’nin üzerine yürüyerek, "Senin canın cehenneme" diye bağırdı. Bu sözler üzerine yumruklar havada uçuştu. Muharrem İnce’nin üzerine yürüyen Savaş H.'ye CHP’li bir grup yumruklarla saldırdı. Bu arada arayan giren sivil polis, genci kalabalığın arasında çıkarıp gözaltına aldı. Savaş H.'nin arkadaşları ise olaya tepki göstererek, "Bu nasıl demokrasi. Bizim yorum yapma hakkımız yok mu ?" diye bağırırken, polis tartışmaların büyümemesi için gençleri bölgeden uzaklaştırdı. İnce'nin şikayetçi olmaması üzerine Savaş H. ifadesinin ardından serbest bırakıldı
Yorumlar (1)
alper tunga 8 yıl önce
işte demokrat solcular bunların demokrasi anlayışı sadece kendileri için

Gelişmelerden Haberdar Olun

@