banner526

banner533

banner513

Sözleşmeli personel alınacak

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Sağlık Bakanlığı'nda sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla 9-13 Şubat tarihleri arasında tercih alınacağını bildirdi.Prof. Dr. Yarımağan yaptığı yazılı açıklamada,

Yaşam 02.02.2009, 16:03
Sözleşmeli personel alınacak

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Sağlık Bakanlığı'nda sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla 9-13 Şubat tarihleri arasında tercih alınacağını bildirdi.

Prof. Dr. Yarımağan yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın, 675 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacağını kaydetti.

Yarımağan'ın açıklamasına göre, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS-2009/1 T.C. Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu'nda ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlar yer alıyor.

Kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlarda tercih yapabilmek için adayların, 28-29 Haziran 2008 tarihindeki 2008-KPSS Lisans veya 21 Eylül 2008 tarihindeki 2008-KPSS Ortaöğretim/Önlisans'a giriş ve ortaöğretim mezunlarının KPSSP94, önlisans mezunlarının KPSSP93 ve ve lisans mezunlarının KPSSP3 puanını almış olmaları gerekiyor.

Adaylar, tercihlerini 9-13 Şubat tarihleri arasında ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak kılavuzda belirtilen kurallara göre yine internet üzerinden kendileri yapabilecek. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

KPSS-2009/1 T.C. Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu'na göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların, bu kılavuzu dikkatle incelemeleri uyarısında bulunuldu.

Yorumlar (1)
aplarodes 12 yıl önce
malum hükümet 60 alan bir kpss liyi imam olarak atıyo atasın iyde 80 85 ile açıkta kalan diğer vatandaşlarımızın daha nasıl bu devletten beklentisi olsun 2 yıllık okulları neden açtınız millet sokakta gezsin diyemi... bu haberi okuyan varsa ve kpss ye giren önlisançılar (sağlık-imamlık hariç) şimdi memnunsunuz dimi okuduğunuza...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@