banner556

Son nefesinde katilinin adını söylemiş

 İZMİR'de, AK Parti Çiğli İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı 26 yaşındaki Şükrü Tilki'nin ölümüne neden oldukları iddiasıyla gözaltına alınan kasap A.K. ile kardeşi M.K., sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi. Şükrü Tilki'nin, ağır

Yaşam 19.10.2012, 17:29
Son nefesinde katilinin adını söylemiş

 

İZMİR'de, AK Parti Çiğli İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı 26 yaşındaki Şükrü Tilki'nin ölümüne neden oldukları iddiasıyla gözaltına alınan kasap A.K. ile kardeşi M.K., sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi. Şükrü Tilki'nin, ağır yaralı haldeyken ağabeyi İsmail Tilki'ye, "Beni A.K. bıçakladı" dediği ortaya çıktı.
 
Olay, dün saat 23.00 sıralarında AK Parti Çiğli İlçe Başkanlığı binasının yaklaşık 200 metre ilerisindeki 8003 Sokak'ta meydana geldi. Anne ve babasını çocuk yaşta kaybeden, yengesi tarafından büyütülen ve bir fabrikada işçi olarak çalışan, AK Parti Çiğli İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Şükrü Tilki, daha önceden aralarında husumet bulunan kasap A.K. ve kardeşi M.K.'yle tartıştı. Önce sopayla dövülen, ardından da bıçaklanan Tilki, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Olayın ardından soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan ve susma haklarını kullanan A.K. ve M.K., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 
BIÇAKLAYANI SÖYLEDİ
 
Partisinde ve ailesinde ölümü büyük üzüntüye neden olan Tilki'nin, A.K. ile sık sık kendisinden sigara ve alkol parası istemesi nedeniyle tartıştıkları ileri sürüldü. AK Parti Çiğli Gençlik Kolları'nda Ar-Ge'den sorumlu ilçe başkan yardımcısı olan Tilki'nin, dün saat 17.00'de, partide toplantıdayken cep telefonuna, 'Erkeksen gelirsin bizim evin orada seni bekliyorum' yazılı mesaj geldiği, bunun üzerine toplantıdan sonra A.K.'nın evinin önüne gittiği kaydedildi. Dışarıda kimseyi göremeyince taş atıp, A.K. ve ailesinin oturduğu evin camlarını kırdığı ileri sürüldü. Tilki'nin, aşağı inen A.K. ve M.K. tarafından sopayla dövüldüğü, boğazından da kasap bıçağıyla yaralandığı ortaya çıktı. A.K.'nın, Tilki'yi bıçakla yaraladıktan sonra, "Sana son bir iyilik yapacağım, ambulansı arayacağım" dediği, o ambulansı ararken Tilki'nin de ağabeyi İsmail Tilki'yi telefonla arayıp, "Ağabey, beni A.K. bıçakladı" dediği belirlendi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@