7m


7m

hyundai

Skandal! Baldıza büyük kıyak

SGK müfettişleri, Uşak SGK İl Müdürü Kenan Şenol’un, yurt dışındaki baldızını sahte sigortalı olarak göstererek, yüksek emekli maaşı almasını sağladığını tespit etti. Rapor üzerine SGK Disiplin Kurulu, İl Müdürü’nü uyardı.Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başk

Yaşam 09.01.2012, 11:50
Skandal! Baldıza büyük kıyak

SGK müfettişleri, Uşak SGK İl Müdürü Kenan Şenol’un, yurt dışındaki baldızını sahte sigortalı olarak göstererek, yüksek emekli maaşı almasını sağladığını tespit etti. Rapor üzerine SGK Disiplin Kurulu, İl Müdürü’nü uyardı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, ‘bebek işçiler’ skandalının ardından ‘sahte sigortalı ile baldızı emekli etme’ skandalı ile çalkalanıyor. SGK Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri, Uşak SGK İl Müdürü Kenan Şenol’un, baldızını sahte sigortalı olarak göstererek, yüksek emekli maaşı almasını sağladığını tespit etti. Rapor üzerine, SGK Disiplin Kurulu, İl Müdürü’ne uyarı cezası verilmesini kararlaştırdı. Şenol ise konuyla ilgili açıklama yapmadı. SGK’daki ‘sahte sigortalı baldız skandalı’ çalışanların müdürlerini ihbar etmesi üzerine ortaya çıktı. Bir yıl önce SGK’ya gönderilen ihbar mektubunda, halen SGK Uşak İl Müdürlüğü görevini yürüten Kenan Şenol’un, Kütahya İl Müdürlüğü döneminde, baldızı olan D.Ö. isimli kişiyi, sahte sigortalı göstererek yüksek maaşla emekli olmasını sağladığı iddia edildi. İhbar mektubundaki iddiaları inceleyen SGK Teftiş Kurulu müfettişleri ise olayın doğru olduğunu tespit etti.

300 lira fazla maaş bağlandı Müfettişlerin hazırladığı raporda, Şenol’un yurt dışında yaşayan baldızını, bir diş kliniğinde çalışıyor göstererek, 523 lira yerine 838 lira maaş almasını sağladığı vurgulandı. Raporda, İl Müdürü’nün kuruma olan güveni zedelediği belirtilerek, görevden alınması ve hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunulması istendi. İl Müdürü hakkında hazırlana rapor, SGK yönetiminde ele alındı. SGK Başkanı Fatih Acar başkanlığındaki Disiplin Kurulu, müfettişin İl Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunulmasına yönelik talebini ağır bularak, sadece uyarma cezası verilmesini kararlaştırdı. Karar uyarınca, Şenol’a uyarma cezası verildi. Şenol, Star’ın konuyla ilgili sorularına yanıt vermezken, müfettiş raporunda da Şenol’un iddialara, ‘özel hayat’ savunması getirdiği belirtildi.


Yorumlar (1)
mbilgi 10 yıl önce
deniz feneri davası gibi, sizden olmayanı asarsınız. sizdense mesele yok. bir ihtar yada uyarı oh ne ala yapanın yanında kar. bu devran böyle gitmez. bu dünyada insanları kandırsanız bile, öbür tarafta hesabını vereceksiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@