Sigara Bağımlılarına Müjde

Dünyada 27 yıldır uygulanmasına rağmen Türkiye'de yeni yaygınlaşmaya başlayan luxopunktur yöntemiyle, nikotinin vücudun üretmesini engellediği mutluluk hormonunun harekete geçmesi sağlanarak, yoksunluk hissi yaşatmadan sigara bağımlılığına 4 günde son ver

Sigara Bağımlılarına Müjde

Dünyada 27 yıldır uygulanmasına rağmen Türkiye'de yeni yaygınlaşmaya başlayan luxopunktur yöntemiyle, nikotinin vücudun üretmesini engellediği mutluluk hormonunun harekete geçmesi sağlanarak, yoksunluk hissi yaşatmadan sigara bağımlılığına 4 günde son veriliyor.

Konya'da luxopunktur yöntemini uygulayan özel bir hastanenin Başhekim Yardımcısı Dr. Kutsi Öncü, yaptığı açıklamada, sigarada bulunan nikotin ile mutluluk hormonu diye bilinen endorfin arasında ters bir ilişki olduğunu söyledi.

Sigara kullanan kişilerin vücudunun, nikotin nedeniyle endorfin salgılayamadığını belirten Öncü, "Nikotin kana girdiği zaman, endorfin hücreleri mutluluk hormonunu üretemez hale gelir. Böyle bir durumda kişi, artık mutluluğu nikotinde arar. Nikotin, sigara bağımlısına yalancı bir mutluluk hissi verir" dedi.

Hastanelerinde uyguladıkları luxopunktur yönteminde, bir cihaz yardımıyla vücuda enfraruj ışınları verdiklerini belirten Öncü, "Bu ışını vücudun 38 uyarı noktasına tatbik ediyoruz. Bu noktalara uyguladığımız ışınlar sayesinde, sinir hücreleri bol miktarda endorfin salgılamaya başlıyor. Böylece kişinin mutluluğu bulmak için nikotin almasına ihtiyaç kalmıyor" dedi.

Bu yöntemin dünyada 27 yıldır uygulandığını, Türkiye'de de son 7 yıldır kullanılmasına rağmen yeni yaygınlaşmaya başladığını bildiren Öncü, son derece etkili olan yöntemle, kişinin sigarayı bırakmayı gerçekten istemesi durumunda yüzde 90 oranında başarı sağlandığını belirtti.

YOKSUNLUK SENDROMU YAŞANMIYOR

Yöntem sayesinde mutluluk hormonunun harekete geçirilmesiyle, kişinin sigara içmeyince hissettiği sinir, stres, çarpıntı, ağız kuruluğu gibi yoksunluk sendromunu yaşamadığını belirten Öncü, "İnsan organizması, bir maddeyi kabullenmişse ve onun fizyolojik karşılığını yok etmişse, bağıra bağıra bu maddeyi istiyor. Buna bağımlılık diyoruz. Uyguladığımız yöntem sayesinde, kişi bu ağır tabloyu yaşamıyor" dedi.

Bu yöntemin başarıya ulaşması için kişinin sigarayı bırakmaya kararlı olmasının da çok önemli olduğunu belirten Öncü, "Bu tüm bağımlılık maddelerinden kurtulmak için geçerli. Önce beynin programlanması gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra, uyguladığımız ışın yöntemi çok etkili bir destek oluyor" diye konuştu.

SU VÜCUTTAKİ NİKOTİNİ TEMİZLİYOR

Bu yöntemi uygularken sigaradan kurtulmak isteyenlere 3 önemli tavsiyede bulunduklarını ifade eden Dr. Kutsi Öncü, şunları kaydetti:

"Bunlardan birincisi günde en az 3 litre su içmeleri. Çünkü nikotin, suda çok kolay ve hızlı eriyor. Suyun vücuttaki nikotini temizlemesine paralel olarak, ışın uygulamasıyla tetiklemek suretiyle endorfin cevabını çok hızlı alıyoruz.

Ayrıca günde 3 kez 50 gramdan az olmamak üzere yoğurt yenilmesi gerekiyor. Yoğurtta bulunan birtakım antikorlar sinirlerin yatışmasını sağlıyor. Üçüncü tavsiyemiz de kahve çay ve kola gibi maddelerin 3 hafta süreyle alınmaması. Çünkü madde bağımlılığının yanı sıra bir de davranışsal bağımlılık var.

Yemekten sonra, arkadaşları geldiğinde, çay kahve içtiğinde sigara yakmak gibi. Bunlar sigara içme çağrışımı yaptırdıkları için, bir süre ara verilmesini tavsiye ediyoruz." Yöntemin 4 günde sonuç verdiğini belirten Öncü, kişiye 25'er dakika süreyle uyguladıkları ışın yönteminin sadece 175 YTL olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler