'Şehitlikte, gazilikte nasip işidir'

 Özel bir uçakla Iğdır’a gelen Içişleri Bakanı İdis Naim Şahin ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti. Bakan Şahin ve beraberindeki heyet daha sonra Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda

Yaşam 18.09.2012, 08:34
'Şehitlikte, gazilikte nasip işidir'

 

Özel bir uçakla Iğdır’a gelen Içişleri Bakanı İdis Naim Şahin ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti. Bakan Şahin ve beraberindeki heyet daha sonra Afyonkarahisar'da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden Mehmet Emin Çuğun'un ailesini ziyaret etti. Taziye çadırında gazetecilere açıklama yapan Bakan Şahin, bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen polislerin cenazesine katılmak için Malatya’ya gittiğini buradan da Iğdır’a gelerek hem şehit ailesini ziyaret etmek hem de incelemelerde bulunmak için geldiğini söyledi.
 
Bakan Şahin, “Her şey nasip işi. Bizim Iğdır’a gelmemizde bir nasip işidir. Aniden karar verdik ve Iğdır’a geldik. Şehitlikte, gazilikte, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmakta nasip işidir. Şehidimizin ailesine sabırlar diliyorum. Acılarını paylaşıyorum. Iğdır’ı yıllar öncesinden biliyorum gelişmiş, geleceği olan parlak bir il. Valilik, Emniyet ve jandarmadan gerekli bilgileri aldık. Eksikleri not ettik. Gidermek için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.
 
Daha sonra şehir merkezinde gezip esnafın sorunlarını dinleyen Şahin ve beraberindeki heyet uçakla Ankara'ya döndü.
Yorumlar (1)
kadirbilir 8 yıl önce
sayın bakanı esasında çok severim, dobra bir adamdır hatta bu yüzden çokça gaf da yapmaktadır ama sayın bakanımızın şu nasip hesabı kafama takıldı, sahi sayın bakanım bu nasip, kısmet hep garibanın evladına mı denk geliyor, diğer mevzularda (iş, aş, müreffeh hayat vs) hep nasipsiz olan bu gariban evlatları mesele vatan için canını feda etmeye gelince birden nasipleri mi açılıyor ? ben düşündüm bulamadım burdaki hikmeti acaba siz ne dersiniz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@