Şehidin ailesinin elektrik borcu'

 Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, İzmir Foça'daki terör saldırısında şehit düşen Özkan Ateşli'nin ailesine elektrik borcu nedeniyle haciz geldiği yönündeki haberler üzerine, ailenin birikmiş elektrik bor

Şehidin ailesinin elektrik borcu'
banner432

 

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, İzmir Foça'daki terör saldırısında şehit düşen Özkan Ateşli'nin ailesine elektrik borcu nedeniyle haciz geldiği yönündeki haberler üzerine, ailenin birikmiş elektrik borçlarının BEDAŞ tarafından üstlenildiği belirtilerek, şöyle denildi:

 

"Ancak bugün bazı medya organlarınca söz konusu borcun Gürbüz Çapan isimli şahısça ödendiğine dair iddialarda bulunulması üzerine şirketimizce aşağıdaki hususları açıklama zorunluluğu doğmuştur. Söz konusu borç, 31 Ağustos 2012 saat 07.24'te BEDAŞ Genel Müdürlük veznesine Hukuk Müşavirliğimizce ödenmiştir. İcralık olmuş fatura borçları hiçbir şekilde Genel Müdürlük Birimleri dışında tahsil edilememektedir. Teknik olarak hukuki takipteki (icralık) borçların Genel Müdürlük Birimleri dışında ödeme imkanı bulunmamaktadır. Gürbüz Çapan isimli şahıs tarafından yapıldığı iddia edilen ödeme BEDAŞ kayıtlarında mevcut değildir. İlgili şahısça yapıldığı iddia edilen ödeme makbuzlarını düzenlemiş görünen firmanın şirketimizle hiçbir anlaşması ve bağlantısı bulunmamaktadır. Şirketimizle hiçbir anlaşması olmayan ve bahse konu ödemeyi tahsil ettiğine dair makbuz düzenlemiş olan firmanın, makbuz tarihinin resmi tatil olan 30 Ağustos 2012, saat 20.26 olduğu görülmüştür. Fakat şirketimizin resmi tatillerde vezne sistemlerinin kapalı olması nedeniyle böyle bir ödeme yapılması imkansızdır. Ödeme yapıldıktan sonra yazılım sistemimizden yapılan ödemeye dair rapor alınabilmektedir. Bu abonemiz de Hukuk müşavirliğimizce ödeme yapıldıktan sonra, ilgili işletme müdürlüğümüzden 31 Ağustos 2012 saat  08.53'de ödeme görüntülemesini almıştır."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADIL
ADIL - 7 yıl Önce

Güşünün o fakir insanların çekeceği çileyi.Fakirlere sahip çıkılması için illa şehitmi olmak lazım.Gerçi bunuda tepki sonrası yaptınızya.Yok arkadaş Müslümanız ama farklı yaşıyoruz bu dünyada.

banner421