Sahibinden kaçan dana halkın arasına girdi

 Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde sahibinin elinden kaçan kurbanlık dana, ilçe merkezinde ortalığı birbirine kattı. Caddede 27 yaşındaki Derya Akman'a çarparak yaralanmasına neden olan dana, zabıta ve polis ekipleri tarafından güçlükle yakalandı. Ereğli'de

Yaşam 16.10.2012, 08:21
Sahibinden kaçan dana halkın arasına girdi

 

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde sahibinin elinden kaçan kurbanlık dana, ilçe merkezinde ortalığı birbirine kattı.
 
Caddede 27 yaşındaki Derya Akman'a çarparak yaralanmasına neden olan dana, zabıta ve polis ekipleri tarafından güçlükle yakalandı.
 
Ereğli'de oturan Burak Serter'in, Kurban Bayramı için hayvan pazarından alıp ipinden tutarak evine götürmek istediği dana, sahibinden kurtularak kaçtı. İlçe merkezine doğru yaklaşık 1 kilometre koşan dana, halkın arasına girdi. Müftü Mahallesi Unpazarı Caddesi'ndeki vatandaşlar, ordan oraya koşan danadan kaçmaya çalışırken büyük panik yaşadı. Caddedeki işyerlerinin önünde kısa süre durduktan sonra yeniden koşmaya başlayan dana, caddede yürüyen Derya Akman'a çarpıp koşmaya devam etti. Aldığı darbe ile yaralanarak yere yığılan Akman'a, haber verilmesiyle gelen 112 Acil Servis ekibi müdahale etti. Akman, bir üst caddeden geldiği için olay yerine giremeyen ambulansa kadar yaklaşık 150 metre sedyede taşındı. Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan Akman'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
 
Kaçan dana ise yaklaşık 600 metre ileride yorulup durunca zabıta ve polis ekipleri tarafından yakalandı. Dana, sahibine teslim edildi. Dananın, Unpazarı Caddesi'ndeki koşturması ve Derya Akman'a çarpması ise bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, dananın sahibinin ifadesine başvurulacağı belirtildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@