Rusya'nın 'en mutlu' şehri neresi

 Rusya'da yapılan bir araştırmaya göre, Çeçenistan'ın başkenti Grozni Rusya Federasyonu'nun en mutlu şehri.  Rusya'nın en mutsuz şehirleri ise Sibirya ve Uzakdoğu bölgelerinde yer alıyor. Başkent Moskova ise mutlulukta ilk 10'a giremedi.  Yaptıkları çalış

Rusya'nın 'en mutlu' şehri neresi
banner432

 

Rusya'da yapılan bir araştırmaya göre, Çeçenistan'ın başkenti Grozni Rusya Federasyonu'nun en mutlu şehri. 

 

Rusya'nın en mutsuz şehirleri ise Sibirya ve Uzakdoğu bölgelerinde yer alıyor. Başkent Moskova ise mutlulukta ilk 10'a giremedi. 

 

Yaptıkları çalışma ile ilgili açıklamada bulunan NewsEffector ajansı Başkanı Sergey Moroz, "Çeçenistan'ın başkentinin Rusya bölgeleri arasında birinci sırada yer alması kimsenin beklemediği bir gelişme oldu. Bunun nedeni, Grozni'nin son yıllarda ciddi şekilde değişerek modern kent haline gelmesi ile ilgili" şeklinde konuştu. 

 

Grozni'den sonra, Sibirya'nın Tyumen ve Tataristan'ın başkenti Kazan mutlu şehirler sıralamasında 2. ve 3 ‘üncülüğü paylaştı. Surgut, Krasnodar, Soçi, Nijnevartovsk, Novorossiysk ve Belgorod kentleri ilk 10'a girmeyi başardı.

 

Başkent Moskova araştırmada 52. sırada ancak yer bulabildi. NewsEffector Başkanı, "Moskova'da yüksek gelir düzeyi ve gelişmiş altyapısına rağmen, düşük not aldı." dedi.

 

Araştırmaya göre, Rusya'nın en mutsuz kentleri ise Sibirya'nın Çita, Bratsk ve Uzakdoğu'da Yujno-Sahalinsk yerleşim birimleri. 

 

Söz konusu araştırma Rusya'nın 100 kentinde ve 29 bin 600 kişi ile görüşülerek 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421