Resmi tatil 3 güne çıkarıldı!

Gambiya’da kamu sektörü bugünden itibaren artık 4 gün çalışacak.Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh, çalışanların daha fazla ibadet etmesi ve sosyalleşmesi için resmi iş günü sayısını azalttıklarını açıkladı. Jammeh, ekonomisinin büyük bir kısmı tarıma dayalı ülke

Yaşam 01.02.2013, 22:46
Resmi tatil 3 güne çıkarıldı!

Gambiya’da kamu sektörü bugünden itibaren artık 4 gün çalışacak.

Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh, çalışanların daha fazla ibadet etmesi ve sosyalleşmesi için resmi iş günü sayısını azalttıklarını açıkladı.
 
Jammeh, ekonomisinin büyük bir kısmı tarıma dayalı ülkede, fazladan tatil günüyle çalışanların tarım faaliyetlerine de daha fazla zaman ayıracağını düşündüğünü belirtti.
 
Yeni uygulamayla beraber, resmi çalışma saatleri pazartesiden perşembeye 08:00 ila 18:00 şeklinde belirlendi.
 
Daha önce Gambiya’da 08:00 ila 16:00 arasında olan mesai saatlerinin 18:00’e çekilmesiyle haftalık 40 saat çalışma saati uygulamasına sadık kalındığı bildirildi.
 
Ancak hükümet, uzayan çalışma saatlerinin çalışanlarda yorgunluğa neden olacağı ve 3 günlük tatilin de ülke ekonomisine zarar vereceği yönünde eleştirilerle karşı karşıya.
 
Yeni uygulamanın okullarda da geçerli olacağı, talep edilmesi halinde ise bazı okulların cumartesi günü telafi dersi koyabileceği de ifade edildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@