alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Polise kalp krizi geçirten olaylar

Tunceli'de 1 Mayıs kutlamaları için miting alanına giren giren bazı gruplarla polis arasında arbede yaşandı. Polis göstericilere gaz bombasıyla müdahale etti. Olaylar sırasında bir polis kalp krizi geçirdi 11 polis memuru ve 5 öğrenci yaralandı.Moğoltay M

Yaşam 01.05.2012, 19:09
Polise kalp krizi geçirten olaylar

Tunceli'de 1 Mayıs kutlamaları için miting alanına giren giren bazı gruplarla polis arasında arbede yaşandı. Polis göstericilere gaz bombasıyla müdahale etti. Olaylar sırasında bir polis kalp krizi geçirdi 11 polis memuru ve 5 öğrenci yaralandı.

Moğoltay Mahallesi Okullar Caddesi'ndeki Tunceli Devlet Hastanes i  önünde toplanan bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, ''Emek, Barış, Eşitlik, Özgürlü k ve Adalet İçin 1 Mayıs'' yazılı pankart açarak, Cumhuriyet Caddesi üzerinden Kışla Meydanı'na kadar  yürüdü.

Tunceli Emniyet Müdürlüğü ise arama noktalarına ''İşçinin Kardeşiyiz, Emekçinin Kendisiyiz Tunceli Polisi'' yazılı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan afişler astı. Kışla Meydanı'ndaki arama noktasına ulaşan gruplara, burada polis ekipleri tarafından karanfil dağıtıldı.

ARAMA NOKTASINDA ORTALIK KARIŞTI

Grupların arama noktasından geçtiği sırada polis ile bir grup arasında arbede yaşandı. Çıkan arbede sonrası alandaki bazı kişiler tarafından taş atılması sonucu polis, grubu dağıtmak için biber gazı kullandı.

Aralarında Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, polisle göstericiler arasına girerek, olayları önlemeye çalıştı. Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz'ın polis ekiplerini geri çekmesi sonucu grup taşkınlık yapmaktan vazgeçti.

POLİS KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Arbedede bir sivil polis aracının camları da atılan taşlar sonucu kırıldı. Arbede sırasında 1 polis memuru kalp krizi geçirirken, 2 polis memuru da atılan taşlar sonucu yaralandı. Polis memurları arkadaşlarının yardımıyla, biber gazından etkilenen 4 kişi ise ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 


Yorumlar (1)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
1 mayıs bayramı altında polisle çatışanlar vatan hainleridir!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@