banner441

PKK ile sıcak temas

 Siirt'in Pervari İlçesi ile Şırnak arasındaki Bestler-Dereler Bölgesi'nde sürdürülen operasyonlar kapsamında kalabalık bir PKK'lı grubu ile temas sağlandı. Bölgede çatışma yaşanırken, Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu bölgeleri bombaladı.Pervari

Yaşam 06.09.2012, 19:17
PKK ile sıcak temas

 

Siirt'in Pervari İlçesi ile Şırnak arasındaki Bestler-Dereler Bölgesi'nde sürdürülen operasyonlar kapsamında kalabalık bir PKK'lı grubu ile temas sağlandı.

 

Bölgede çatışma yaşanırken, Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu bölgeleri bombaladı.

Pervari İlçesi ile Şırnak arasında bulunan Bestler-Dereler Bölgesi'nde süren operasyonlar kapsamında saat 17.30 sıralarında kalabalık bir PKK'lı grubunun tespit edilmesi üzerine, Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda hava hareketliği görüldü.

Komutanlıktan art arda havalanan Sikorsky helikopterler, Bestler-Dereler Bölgesi'nde özel eğitimli komando birliklerini taşıyarak, bölgedeki hakim tepelere indirdi.

Kobra helikopterler de PKK'lı grupların hareket halinde bulunduğu derin vadileri yoğun bombardıman altına aldığı belirtildi. Zaman zaman çatışmaların çıktığı belirtilen operasyonda, PKK'lıların sık ağaçların bulunduğu derin vadilerde kaçmaya çalıştığı belirtildi.

 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@