PKK bunu da yaptı

 BATMAN'ın Gercüş ilçesinde petrol arama çalışmalarını sürdüren Ukrayna'nın Polaris petrol şirketindeki özel güvenlik görevlileri, mesai bitiminde Batman'a gitmek üzere helikoptere bindikleri sırada PKK'lıların pususuna düştü. Saldırıda 4 özel güvenlik gö

Yaşam 16.09.2012, 09:25
PKK bunu da yaptı

 

BATMAN'ın Gercüş ilçesinde petrol arama çalışmalarını sürdüren Ukrayna'nın Polaris petrol şirketindeki özel güvenlik görevlileri, mesai bitiminde Batman'a gitmek üzere helikoptere bindikleri sırada PKK'lıların pususuna düştü. Saldırıda 4 özel güvenlik görevlisi yaralandı.
 
Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Mava Dağı yakınlarında saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Mava Dağı'nda petrol arama çalışmalarını sürdüren Ukrayna'nın özel bir petrol şirketinde görev yapan güvenlik görevlileri, mesai bitiminde Batman'a gitmek üzere açık arazide bekleyen helikoptere binmek için şantiyeden ayrıldı. Bu sırada özel güvenlik görevlileri bir grup PKK'lının pususuna düştü. Otomatik silahlarla açılan ateşte Hakan Çakan (28), Abdülvahap Yıldırım (27), Osman Keskin (24) ve Hamit Korkmaz (23) çeşitli yerlerinden yaralandı. PKK'lılar saldırıdan sonra olay yerinden kaçarken, yaralılar şirkete ait özel helikopterle Batman Bölge Devlet Hastanesine götürüldü. Yaralılardan sağlık durumu ciddiyetini koruyan 28 yaşındaki Hakan Çakır Diyarbakır Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. İddiaya göre 15 gün önce Mava Dağı'nda bulunan Polaris'in petrol arama şantiyesini basan bir grup PKK'lı, özel güvenlik görevlilerini 'burada sizi çalıştırmayız' diyerek tehdit etmişti.
Yorumlar (2)
adil türk 8 yıl önce
Türkiyede birçok devlet maden ve petrol arıyor ,bizde başka ülkelerde böyle arama hakkına sahipmiyiz.?
adil türk 8 yıl önce
TFF yi yönetenler fenerli olduğu için bu olaylar bu aşamaya gelmiştir.Kanunları kaale alan yok.Kendi cumhuriyetlerini kurmuşlar.Birde Fener Türkiye Cumhuriyeti diyorAR BUNA.Sizler ne küstah adaletsiz insanlarmışsınız böyle.Sizin gibi insanlar bu ülkede şirketler yönetiyor.Acaba Nasıl.?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@