Petkim'e su sağlayan boru patladı!

 İzmir'in Aliağa İlçesi'nde, Petkim'e su taşıyan boru hattında bulanan vanada teknik bir arızadan dolayı patlak oluştu. Tonlarca suyun yola akması nedeniyle vatandaşlar ve yoldan geçen sürücüler zor anlar yaşadı. Boru hattındaki patlak, Petkim ekibi ve İZ

Petkim'e su sağlayan boru patladı!

 

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde, Petkim'e su taşıyan boru hattında bulanan vanada teknik bir arızadan dolayı patlak oluştu.
 
Tonlarca suyun yola akması nedeniyle vatandaşlar ve yoldan geçen sürücüler zor anlar yaşadı. Boru hattındaki patlak, Petkim ekibi ve İZSU tarafından tamir edildi.
 
Petkim'in üretim tesislerinde kullanılmak üzere su arıtma havuzlarına Güzelhisar Barajı'ndan su sağlayan ana isale hattı Aliağa Yeni Mahalle Hürriyet Caddesi'nde bulanan vanada teknik bir arızadan patlak oluştu. 1.20 metre çapındaki boruda oluşan su kaçağı nedeniyle tonlarca su İzmir-Çanakkale Karayolu'na aktı. Yolun büyük bir bölümünü kaplayan baraj suyu karayolunu bir dereye çevirdi. Vatandaşlar akan su için evlerinde önlem alırken sürücüler ise zaman zaman zor anlar yaşadı. Patlayan boruya Petkim arıza ve bakım ekibi ve İZSU müdahale etti. Vananın bulunduğu bölümü iş makineleri ile açan ekipler vanayı kapatarak suyu kesti. Petkim'e su sağlayan boruda oluşan arıza nedeniyle üretimin etkilenmediği ve Petkim içerisindeki ham su havuzlarında depolanan suyun en az iki gün Petkim'in ihtiyacını karşılayacak kapasitede olduğu bu nedenle herhangi bir sorun yaşanmayacağını bildirildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441