banner556

Otobüste can pazarı

Edinilen bilgiye göre, olay dün merkez Nilüfer ilçesi Ataevler Mahallesi Nene Hatun Caddesi üzerinde meydana geldi. Serkan Cansız idaresindeki 16 M 141 plakalı özel halk otobüsünün arka kısmı, söz konusu yerdeki durakta yolcu indirdiği sırada yanmaya başl

Yaşam 13.10.2012, 10:03
Otobüste can pazarı

Edinilen bilgiye göre, olay dün merkez Nilüfer ilçesi Ataevler Mahallesi Nene Hatun Caddesi üzerinde meydana geldi. Serkan Cansız idaresindeki 16 M 141 plakalı özel halk otobüsünün arka kısmı, söz konusu yerdeki durakta yolcu indirdiği sırada yanmaya başladı. Bir anda büyüyen alevler, B42 numaralı otobüsün arka kısmını sardı.

Büyük panik yaşayan otobüs içindeki yolcular ise şoför tarafından ön kapıdan tahliye edildi. Etrafta 3 ayrı okulun olması polis ve itfaiye ekiplerini harekete geçirdi. Gökyüzüne yükselen kara dumanlar çevre sakinlerine de korkulu anlar yaşattı.

Otobüsün arka kısmı alev topuna dönerken, şoförün imdadına ilk olarak çevredeki vatandaşlar yetişti. Ardından kısa sürede olay yerine gelen itfaiye timleri, alevlere müdahale ederek yangını söndürdü.

ÇOK KORKTUK

Çevredeki okullarda öğrenim gören öğrenciler ise otobüsün ders sırasında yanmaya başladığını ve kokuyu duyduklarını ifade ederek, Çok korktuk diye konuştu.

BİR ANDA ALEV ALDI, HEMEN ARAÇ İÇİNDEKİ YOLCULARI TAHLİYE ETTİK

Dehşet anını anlatan otobüs şoförü Cansız, otobüsün bir anda alev aldığını ifade ederek, Ben de hiç bir şey anlayamadım. Yolcu indirirken bir anda arka kısmı yanmaya başladı. Hemen aracı kenara çekip, yolcuları ön kapıdan tahliye ettik. Yaklaşık 10 yolcu vardı. Ardından da araçtaki tüple alevlere müdahale edip durumu itfaiye ekiplerine bildirdik dedi.

OTOBÜS PATLAMA SESİNİN ARDINDAN YANMAYA BAŞLADI

Mahalle sakinlerinden Soner Market sahibi İlter Şit ise, büyük bir patlama sesinin ardından otobüsün yanmaya başladığını ifade ederek, Bağrış ve çağlık sesleriyle kendimi dışarı attım. Babam hemen eline bir yangın söndürme tüpü alarak müdahaleye koştu. Hemen yolcular tahliye edildi. Can kaybının olmaması herkesi sevindirdi diye konuştu.

ARAÇLAR ESKİDİ. YENİLENMESİ GEREK

Yangın haberiyle soluğu olay yerinde alan özel belediye halk otobüsü sahipleri ise, yangından belediyeyi sorumlu tuttu. Belediyenin uyguladığı politikalar, ağır vergiler ve akaryakıt fiyatlarının aşırı yükselmesi sebebiyle eskiyen otobüsleri, hiç bir şey kazanamadıkları için yenileyemediklerinden yakınarak,Bu politika belediye halk otobüslerini bitirmek için yapılan bir uygulamadır. Biz de vatandaşlarımıza daha iyi araçlarla hizmet etmek isteriz ama hiç bir şey kazanamadığımız için bunu yapamıyoruz şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@