alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Ormaniye köylülere yardım etti

 Orman Genel Müdürlüğü tarafından dağıtılan yangın söndürme tankerlerini köy muhtarlarına Vali Şahabbettin Harput teslim etti. Bilecik'e 4, Bursa'ya 5, İnegöl'e 2, Keles'e 1, Orhaneli'ne 4, Mustafakemalpaşa'ya 3, Yalova'ya 2 tanker verildi. Vali Şahabbeti

Yaşam 09.05.2012, 18:20
Ormaniye köylülere yardım etti

 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından dağıtılan yangın söndürme tankerlerini köy muhtarlarına Vali Şahabbettin Harput teslim etti. Bilecik'e 4, Bursa'ya 5, İnegöl'e 2, Keles'e 1, Orhaneli'ne 4, Mustafakemalpaşa'ya 3, Yalova'ya 2 tanker verildi. 

Vali Şahabbetin Harput yaptığı konuşmada, "Bursa diyoruz, ama burada Yalova ve Bilecik'ten de muhtarlarımız var. Bu bölgenin yarısı ormanlarla kaplı. Ormanlar ülkemizin zenginliği ve güzelliğidir. Bu sene orman yangınlarıyla alakalı alacağımız tedbirleri görüşeceğiz. Piknik yapma yerleri, anız yakılması ve benzeri orman yangını riski olan hususların engellenmesi, bizim ve siz muhtarlarımızın görevidir. Her tedbiri aldık. Bir yangın çıktığında bu tankerler işe yarayacak. Yine de umarımki çok fazla kullanmak zorunda kalmazsınız" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@