banner441

Ordu'da 1 tonluk kurbanlık boğa

Kumru Kovancılı köyünde hayvancılık yapan Celil Kovan, yetiştirdiği kurbanlık boğayı normal yolla tartamayınca boğayı nakliye kamyonlarının tartıldığı yük kantarında tartarak ağırlığını tespit etti. Akrabalarının yardımıyla pikap ile ilçe merkezinde bulun

Yaşam 09.11.2010, 12:25
Ordu'da 1 tonluk kurbanlık boğa

Kumru Kovancılı köyünde hayvancılık yapan Celil Kovan, yetiştirdiği kurbanlık boğayı normal yolla tartamayınca boğayı nakliye kamyonlarının tartıldığı yük kantarında tartarak ağırlığını tespit etti. Akrabalarının yardımıyla pikap ile ilçe merkezinde bulunan kantara getirilen boğanın, tartı sonunda 980 kilo olduğu tespit edildi. 1 tona yaklaşan ağırlığı ve hırçınlığı sebebiyle zapt edilemeyen ve gözleri çuvalla bağlanarak getirilen boğa güçlükle tartıldı.

Kurbanlık boğayı yetiştiren Celil Kovan, "Yıllardır hayvancılık yapıyorum. Bu yıl yetiştirdiğim kurbanlıkların en büyüğü bu oldu. Bakımını yaparken de zaman zaman sıkıntı çekiyorduk ama kilosunu öğrenebilmemiz için biraz fazla zahmet çektik. İyi bir fiyata satabilirsek yorgunluğumuza ve emeğimize değecek" dedi.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
sametkadirli 9 yıl önce
olacağı buydu koskoca bi araba bu ya :)))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@