O yenge cezaevinde intihara kalkıştı

 AĞRI'nın Eleşkirt İlçesi'nde amca çocukları 9 yaşındaki Gökhan ve 7 yaşındaki Azat Bayram'ı boğarak öldürdükten sonra cesetlerine foseptiğe attığı ortaya çıkan 32 yaşındaki Havva Yami, tutuklandıktan onra konulduğu Ağrı Cezaevi'nde kendisini iple tavana

Yaşam 18.10.2012, 23:00
O yenge cezaevinde intihara kalkıştı

 

AĞRI'nın Eleşkirt İlçesi'nde amca çocukları 9 yaşındaki Gökhan ve 7 yaşındaki Azat Bayram'ı boğarak öldürdükten sonra cesetlerine foseptiğe attığı ortaya çıkan 32 yaşındaki Havva Yami, tutuklandıktan onra konulduğu Ağrı Cezaevi'nde kendisini iple tavana asıp ölmek istedi. Son anda kurtarılan Yami, ambulansla Erzurum'daki hastaneye kaldırıldı.
 
Eleşkirt'e 8 kilometre uzaklıktaki 25 hane ve 180 nüfuslu Alagün Köyü'nde oturan amca çocukları Azat ve Gökhan Bayram, 8 Ekim sabahı köydeki okula çantalarını bıraktıktan sonra arkadaşlarına "Biz dağa erik toplamaya gidiyoruz" diyerek ayrıldı. Öğretmen, 2 çocuğun okuldan kaçtığını öğrenince ailelerine haber gönderdi. Çocuklar akşam eve dönmeyince önce yakınları, daha sonra köy halkı aramaya çıktı. Aramalardan bir sonuç alınamayınca durum jandarmaya bildirildi. Alagün Köyü'ne giden jandarma, Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birliği ekipleri ile köylüler çocukların gidebileceği her yeri aradı ama bir sonuca ulaşamadı.
 
FOSEPTİKTEN ÇIKARIP GÖMDÜ
 
İçine düşmüş olabilecekleri olasılığından hareket eden jandarma, köydeki foseptikleri kontrol etmeye başladı. Bunu duyan çocukların yengesi Havva Yami, çocuklar için bir çukur kazdı. Foseptikten çıkardığı cesetleri, kazdığı yere gömen Havva Yami'yi köylülerden biri gördü. Köylünün ihbarı üzerine harekete geçen jandarma, kazılan yerde çocukların cesedini buldu ve kadını gözaltına aldı.
 
KIZINI GÖNDERİP ÇOCUKLARI EVE ÇAĞIRMIŞ
 
Daha önce bir süre psikolojik tedavi gördüğünü belirten Havva Yami verdiği ifadede, Gökhan ve Azat'ı görünce 10 yaşındaki kızı Elif'i göndererek evine çağırdığını söyledi. Gökhan ve Azat'ı odaya aldığını ve önce ellerini çorapla bağladığını anlatan Havva Yami, önce eşi Mirza'nın ablasının oğlu Gökhan'ı, ardından Azat'ı elleriyle boğarak öldürdüğünü daha sonra da foseptiğe attığını öne sürdü. Havva Yami, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Ağrı Cezaevi'ne konuldu. 
 
Hava Yami, bugün sabah saatlerinde herkesin uyuduğu bir sırada iple kendini koğuşun tavanına astı. Görevlilerin fark etmesi üzerine son anda kurtarılan Havva Yami, Ağrı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalbi duran ve tekrar çalıştırılan Yami, daha sonra ambulansla Erzurum'a gönderildi.
 
Havva Yami'nin diğer mahkumlar tarafından asılmış olma ihtimalini de değerlendiren Cumhuriyet Savcılığı çok yönlü soruşturma başlattı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@