Muş'ta çatışma! 1 asker şehit

 MUŞ'un Hasköy İlçesine bağlı Karakütük Köyü mevkiinde teröristlerle girilen silahlı çatışmada Hasköy İlçe Merkez Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Mehmet Çapal şehit oldu. Çatışmada 2 askerin de yaralandığı bildirildi. Hasköy İlçesi'ne bağlı Karakütük k

Yaşam 20.09.2012, 18:59
Muş'ta çatışma! 1 asker şehit

 

MUŞ'un Hasköy İlçesine bağlı Karakütük Köyü mevkiinde teröristlerle girilen silahlı çatışmada Hasköy İlçe Merkez Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Mehmet Çapal şehit oldu. Çatışmada 2 askerin de yaralandığı bildirildi.
 
Hasköy İlçesi'ne bağlı Karakütük köyü Kuç mevkiinde bugün öğlen saatlerinde güvenlik güçlerinin bir grup teröristle karşılaşmasının ardından çatışma çıktı. Açılan ilk ateşte askerlerin önünde bulunan Merkez Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Mehmet Çapal ağır yaralandı. Bölgeye kısa sürede Muş ve Bitlis'ten kalkan Sikorsky helikopterlerle takviye timleri sevkedildi. Ağır yaralanan astsubay Çapal helikopterle bölgeden alınarak kaldırıldığı Muş Devlet Hastanesi'nde şehit oldu.
 
Çatışmanın ardından bölgeye çok sayıda Özel Hareket Timleri ve askeri birlikler sevk edildi. Evli ve iki çocuk babası olan 40 yaşındaki Jandarma Astsubay Başçavuş Mehmet Çapal'ın Ağustos ayında Hasköy ilçesinde göreve başladığı ve Osmaniyeli olduğu bildirildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@