Müslümanlardan nefret ettiği için...

 New York metrosunda Hindistan göçmeni Sunando Sen'i raylara iterek ölümüne neden olduğu iddia edilen Hispanik kadın, "nefret" ve "cinayet" suçlamalarıyla tutuklandı. New York polisinin açıklamasına göre, Queens 40. cadde üzerindeki metro istasyonunda Hin

Yaşam 30.12.2012, 09:57
Müslümanlardan nefret ettiği için...

 New York metrosunda Hindistan göçmeni Sunando Sen'i raylara iterek ölümüne neden olduğu iddia edilen Hispanik kadın, "nefret" ve "cinayet" suçlamalarıyla tutuklandı.

 
New York polisinin açıklamasına göre, Queens 40. cadde üzerindeki metro istasyonunda Hintli göçmeni Sen'i raylara ittikten sonra kaçan 31 yaşındaki Erika Menendez, vatandaşların yerini bildirmesi üzerine polis tarafından yakalandı.
 
Kadının sorgusunda Hindulardan ve Müslümanlardan nefret ettiğini bu nedenle de Sen'i trenin altına ittiğini söylediği belirtildi. 11 Eylül saldırısı dolayısıyla Müslümanlardan nefret ettiğini söyleyen kadın ikinci derece cinayet suçlamasıyla yakalanmasına rağmen, bu ifadeleri nedeniyle nefret suçundan da yargılanacak.
 
Yetkililer, kurbanın Hindistan'dan göçtüğünün belirlenmesine rağmen henüz Müslüman olup olmadığının bilinmediğini bildirdiler.
 
Görgü tanıkları, zanlının metro istasyonunda oturduğu yerden aniden kalkarak Sunando Sen'i raylara ittiğini, aralarında herhangi bir diyalog olmadığını ve birbirlerini önceden tanıdıklarına dair bir emare bulunmadığını belirtmişti. 
 
New York metrosunda son bir ayda iki kişi raylara itilerek trenin altında can verdi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@