MSN yoksa huzurda yok!

SAGEM (Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü)'nün yaptığı araştırmada Türkiye'de artık bir 'internet nesli' olduğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre günde en az 1 kez internete girenlerin oranı yüzde 51. Anne ve babaların en fazla kullandığ

Yaşam 16.11.2008, 09:30
MSN yoksa huzurda yok!
SAGEM (Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü)'nün yaptığı araştırmada Türkiye'de artık bir 'internet nesli' olduğu ortaya çıktı.

Araştırmaya göre günde en az 1 kez internete girenlerin oranı yüzde 51. Anne ve babaların en fazla kullandığı medya aracı cep telefonu. Çocuklar ise interneti kullanıyor. Aileler çocuklarının internet kullanımından şikayetçi. Sebebi ise kendilerine zaman ayırmamaları. Aileler, göz yorgunluğu ve kızarıklığından da şikayetçi.

Ancak büyük çoğunluğu internetin sağlığa etkilerini bilmiyor, önlem almıyor. Aileler büyük bir kısmı çocuklarının sorun yaşamadığına inanıyor. Bu sebeple de önlem almıyor. Sorun yaşayanlar arasında yer alanlar ve çocuklarsa MSN açık olmadığı zamanlarda kendilerini huzursuz hissettiklerini ifade ediyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@