banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Meteoroloji'den yağmur uyarısı

Yağışlar tüm yurtta devam ediyor. Bu arada, hava sıcaklığı da iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacak.İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla devam etmesi be

Yaşam 14.12.2010, 10:13
Meteoroloji'den yağmur uyarısı

Yağışlar tüm yurtta devam ediyor. Bu arada, hava sıcaklığı da iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacak.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla devam etmesi beklenen yağışların; Antalya, Mersin, Adana ve Hatay çevrelerinde "aşırı" sağanak ve gökgürültülü sağanak, Muğla, Osmaniye, Kahramanmaraş, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Karaman, Tokat, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır çevrelerinde "kuvvetli" yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun doğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri), Doğu Anadolu'nun iç ve batı kesimleri (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis) ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde "kuvvetli" karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

Hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, Marmara'nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (50-70 km/s) olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik), gece saatlerinden itibaren kuzeyi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) ile Çanakkale çevreleri yağışlı geçecek. Yağışların Trakya ile Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar bölgenin kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (50-70 km/s) olarak esecek. Bu gece saatlerinde Trakya ile güneydoğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

EGE: Parçalı çok bulutlu, Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli ve Muğla ile sabah saatlerinde İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların Muğla il merkezi ve kıyı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Afyon, Uşak, Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli) buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar bölgenin kıyılarında (Antalya, Mersin, Adana, Hatay) "aşırı", Orta ve Doğu akdeniz'in iç kesimlerinde "kuvvetli" olmak üzere, göller yöresinde yağmur ve yükseklerinde karla karışık yağmur, diğer yerlerde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde olacak. Rüzgar güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve karla karışık yağmur, Çankırı ile kuzeydoğusunun yüksekleri kar yağışlı geçecek. Yağışların doğu kesimlerinde (Sivas, Yozgat, Aksaray, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Karaman) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar güneydoğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (50-70 km/s) olarak esecek. Lodos nedeniyle bölge genelinde soba zehirlenmesi tehlikesine karşı dikkatli olması gerekmektedir.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde bölge geneli, gece Zonguldak ve Düzce çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (50-70 km/s) olarak esecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyıları ile Amasya ve Tokat çevrelerinde yağmur, diğer kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların Tokat, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların bölgenin iç ve batı kesimlerinde (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis)kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bölgenin batı kesimleri (Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa) ile Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@