Mehmetcik onlar için Herekol Dağı'nda

SİİRT'in Pervari İlçesi Doğan Köy yakınlarında yol kesip 3 kadın öğretmen ile okul hizmetlisini kaçıran PKK'lılara yönelik başlatılan operasyonlar sürüyor. Herekol Dağı'na gittikleri belirlenen teröristlerin bulunabileceği alanlara helikopterlerle Jandarm

Yaşam 16.10.2012, 19:57
Mehmetcik onlar için Herekol Dağı'nda

SİİRT'in Pervari İlçesi Doğan Köy yakınlarında yol kesip 3 kadın öğretmen ile okul hizmetlisini kaçıran PKK'lılara yönelik başlatılan operasyonlar sürüyor. Herekol Dağı'na gittikleri belirlenen teröristlerin bulunabileceği alanlara helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi.

Pervari'nin Doğan Köy yakınlarında dün saat 16.45'de bir grup PKK'lı yol kesti. PKK'lılar, Pervari'ye sağlık kontrolüne gittikten sonra görev yaptıkları Doğan Köyü'ndeki Şehit Üsteğmen Korhan Zağralı İlköğretim Okulu'na dönen, içinde öğretmenler ve okul hizmetlisinin bulunduğunu aracı silah tehdidi ile durdurdu. PKK'lılar araçta bulunan müzik öğretmeni Dilara Beyazıt, rehber öğretmen Gülseren Karasani, sözleşmeli öğretmen Funda Yiğit, okul hizmetlisi Şefik Oran'ı araçtan indirip yanlarına alarak kaçtı.Teröristler aynı bölgede saat 17.45 sıralarında da Pervari-Çatak yolunu kesip, durdurdukları araçlardaki yolcuları kimlik kontrolü yaptıktan sonra bıraktı.

Kadın öğretmenleri kaçıran PKK'lıların Herakol Dağı'na gittiklerinin belirlenmesi üzerine dün başlatılan operasyonlar bugün hava destekli olarak genişletildi. Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle teröristlerin bulunduğu belirlenen Herekol Dağı'nın stratejik bölgelerine Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi. Bölgeye karadan da sevk edilen askerlerle PKK'lıların izleri sürülüyor

Yorumlar (1)
cinneş marnş 8 yıl önce
istersen kırk bin kere mesaj ver. bu leş kargaları, o dağlardaki mağaralarda çöreklenmişler. mühimmatlarını da mağaraların derinlerinde saklıyorlar kanunsuz olarak. bu mağaraların derinlerine ancak law lar iner..ihtar edersiniz, mağaralara girmeyin, yakacağız oraları diye.verdiğiniz müddet bittiğinde de alevlerle yakarsın mühimmatlarını..

bu da bizim en tabii hakkımızdır..bu kalleş pusuculara ağlıyacaklar varmış. ağlayın ağlayın..fırsatını bulsa bu adiler,

bu ülkenin anasını ağlatırlar. bunlara ağlıyacak olanlar, demek ki onların tarafındadırlar....ne ağlaması be....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@