Komutanının silahıyla ölmek istedi

 Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde vatani görevini yapan er 21 yaşındaki Levent Durmaz, komutanın silahı ile intihar girişiminde bulundu. Durumu ağır olan jandarma er ambulans helikopterle Van Bölge Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay, Sarıgül Mahallesi

Yaşam 18.10.2012, 19:17
Komutanının silahıyla ölmek istedi

 

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde vatani görevini yapan er 21 yaşındaki Levent Durmaz, komutanın silahı ile intihar girişiminde bulundu. Durumu ağır olan jandarma er ambulans helikopterle Van Bölge Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
Olay, Sarıgül Mahallesi'ndeki İlçe Jandarma Komutanlığı binası önünde meydana geldi. İlçeye bağlı Suluçam Karakolu'nda vatani görevini yapan ve psikolojik sorunları olduğu belirtilen er Levent Durmaz, adı açıklanmayan uzman çavuş ile birlikte 35 AC 0459 sivil otomobille İlçe Jandarma Komutanlığı'na geldi. Burada aracın yağ akıttığını gören er, durumu komutanına bildirdi. Uzman çavuş aracın altına eğilerek yağın aktığı yeri kontrol ettiği sırada er Durmaz, komutanının belindeki silahı aldı. Uzman çavuş silahının belinden alındığı fark etmesiyle askere yanlış bir şey yapmaması için seslendi. Asker komutanını dinlemeyerek kafasına tek el ateş etti. 
 
Yaralı asker, olay yerine çağrılan ambulansla Doğubayazıt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan er Durmaz, Van'dan istenen ambulans helikopterle Van Bölge Araştırma Hastanesine götürüldü. Sağlık durumunun ağır olan er Durmaz'ın 5 aylık asker olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 
Yorumlar (1)
çiğdem yıldız 8 yıl önce
onur adlı o uzman çavuş silahını belinden çıkarıp arabanın koltuğuna bırakmasaydı bu gün benim kardeşim yaşıyor olacaktı. Bu ihmalin sorumluları cezasını çekeçek.Lütfen taraflı haber yapmayın.Biraz saygı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@