7m

uzungöl yayla otel

Kız çocuğu doğurdu ditye şiddet gördü !

 Diyarbakır'da 2 kız çocuğu annesi olan Beyaz Ayyıldız isimli kadın, kız çocuğu dünyaya getirdiği için eşinden sürekli şiddet gördüğünü ve çocuklarıyla birlikte yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.  Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde çocuklarıyla t

Yaşam 11.04.2014, 14:11
Kız çocuğu doğurdu ditye şiddet gördü !
 Diyarbakır'da 2 kız çocuğu annesi olan Beyaz Ayyıldız isimli kadın, kız çocuğu dünyaya getirdiği için eşinden sürekli şiddet gördüğünü ve çocuklarıyla birlikte yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. 
 
Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde çocuklarıyla tek göz odada kiracı olarak yaşayan Beyaz Ayyıldız, görücü usulüyle yaptığı evliliğin bedelini iki kız çocuğuyla birlikte ödediğini belirtti. Eşinin kendisinden boşanmak istememesi nedeniyle evliliğini 10 yıl sürdürmek zorunda kaldığını dile getiren Ayyıldız, resmi olarak evli olmalarına rağmen iki yıla yakın bir süreden beri eşiyle ayrı yaşadıklarını söyledi. Eşinin kendisine ve kızlarına sürekli şiddet uygulayıp kız çocuklarını öldürmek istediğini ileri süren Ayyıldız, "Evliliğimin üçüncü günü eşim tarlada çalışıp eve para getirmemi, kendisinin ise evde bulaşık yıkayıp ev temizliği yapacağını söyledi. Eşime erkeklerin evin geçimini sağlamakla yükümlü olduğunu, kadınların ise ev işleriyle uğraşması gerektiğini anlattım. Her gün eşimden şiddet görmeme rağmen evliliğimi sürdürmek zorunda kaldım. Rezillikler ve yoksulluklar içerisinde geçen bir evliliğim hala resmi olarak sürüyor. Eşime boşanma davası açtım ama eşim boşanmak istemiyor, ben de onunla bu evliliğin sürmesini istemiyorum. Yolumu kesiyordu, karakola gidip onu şikayet ettim. Son iki yıldır evli olmamıza rağmen birlikte yaşamıyoruz. Sekiz yıl süresince hem benim hayatım hem de kızlarımın hayatı zulüm içerisinde geçti. İlk kızımı doğurduğumda şiddet görüp babamın evine gönderildim. Birkaç ay orada kaldıktan sonra eşimin yanına geri döndüm. İki kez erkek çocuğuna gebe kaldım, gördüğüm darplar yüzünden düşük yaptım" dedi.
 
Yaşadığı yoksulluk yüzünden göçebe bir hayat sürdürdüğünü söyleyen Ayyıldız, eşinin her gece yarısı kız çocuklarına ve kendisine ait olan tüm çamaşırları, elbiseleri, evdeki kilim ve halıları ateşe verip yaktığını, eşinin kendisine kız çocuklarını öldürmesi için baskı kurduğunu iddia etti. Bazı erkekler için kız çocuğu sahibi olmanın hala utanç verici bir duygu olduğunu, eşi tarafından kızlarına zarar verilecek diye çok korktuğunu anlatan Ayyıldız, kızlarından birinin 7, diğerinin ise 9 yaşında olduğunu söyledi. Ayyıldız, kızlarının babalarını görmek istemeyecek kadar nefret ettiklerini kaydetti. Dizlerindeki rahatsızlık nedeniyle çalışamadığını söyleyen Ayyıldız, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından kendisine 4-5 ayda bir verilen 375 lira ile iki kızıyla birlikte hayata tutunmaya çalıştıklarını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@