Kırklareli'nde bir kişi öldü, 2 kişi de kayıp

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Büyükkarıştıran Deresi'nin taşması sonucu bir kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, ''İki kişinin de kayıp olduğu söyleniyor, arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.Yaman,yaptığı açıklamada, Büyükkarıştıran

Kırklareli'nde bir kişi öldü, 2 kişi de kayıp

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Büyükkarıştıran Deresi'nin taşması sonucu bir kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, ''İki kişinin de kayıp olduğu söyleniyor, arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.

Yaman,yaptığı açıklamada, Büyükkarıştıran beldesinde şiddetli yağış nedeniyle birçok evi su bastığını söyledi.
 
Beldedeki derenin taştığını, bazı evlerin sular altında kaldığını anlatan Yaman, ''Büyükkarıştıran Deresi'nin taşması sonucu bir vatandaşımız hayatını kaybetti. İki kişinin de kayıp olduğu söyleniyor, arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor'' diye konuştu.
 
Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman ise yaklaşık 50 evi su bastığını, evlerinde mahsur kalanların iş makineleriyle kurtarıldığını bildirdi.
 
Derenin taşması sonucu evini su basan Zehra Demirel'in (93) yaşamını yitirdiğini ifade eden Karaman, ekiplerin kayıp olduğu belirtilen iki kişiyi aradığını anlattı.
 
Öte yandan, Büyükkarıştıran Deresi'ndeki taşkın nedeniyle Lüleburgaz-Çorlu arasındaki D-100 karayolu ulaşıma kapandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513