Kıbrıs gazisi yardım istiyor

 KAYSERİ'nin Kocasinan ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Kıbrıs gazisi Hasan Hüseyin Koçak, maddi sıkıntı nedeniyle yaşamını zor şartlar altında sürdürüyor.  Derme çatma bir evde yaşayan Kıbrıs Gazisi, kendisine yardım elinin artık uzatılmasını istiyor. Gazi

Kıbrıs gazisi yardım istiyor

 

KAYSERİ'nin Kocasinan ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Kıbrıs gazisi Hasan Hüseyin Koçak, maddi sıkıntı nedeniyle yaşamını zor şartlar altında sürdürüyor. 
 
Derme çatma bir evde yaşayan Kıbrıs Gazisi, kendisine yardım elinin artık uzatılmasını istiyor.
 
Gazi olduğu için bugüne kadar kimseden yardım isteyemediği ancak durumunun giderek kötüleştiğini, sağlığının bozulduğunu ve 600 lira olan gazi maaşının yetmediğini anlatan Koçak, şunları söyledi:
 
"Bugüne kadar kimseden yardım talebinde bulunmadım. Yaşlandığım için de bana artık iş vermiyorlar. Daha önce çalıştığım işyerleri de bana yardım etmedi. Eşimle birlikte çok zor şartlar içerisinde yaşamaktayım. Devlet bana 600 maaş veriyor. Oturduğum gecekonduya 200 lira kira ödüyorum, 400 lira ile nasıl geçineyim? Komşuların yardımı ile geçinmeye çalışıyorum. Evin damı yağmur kar yağdığında akıyor."
 
Hasan Hüseyin Koçak , kışlık yakacak ihtiyacını çöpleri karıştırarak sağlamaya çalıştığını da belirterek "kışın ısınmak için çöpten odun tahta topluyorum. Evde kömür yok. Beş çocuğum var ancak onların da maddi durumu çok iyi olmadığından bana yardım edemiyorlar. Bugüne kadar yardım istemedim ama artık dayanamıyorum" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513