"Keşke bizim aileden biri ölseydi"

 Karabağlar'da öğretmenini bıçaklayarak öldüren H.K.'nin babası Cemil K., "Keşke bu olay olmasaydı.  Keşke bizim aileden biri ölseydi öğretmen yerine." dedi. Baba Cemil K., olay sonrası tutuklanan oğluyla görüştüğünü, oğlunun çok üzgün olduğunu ifade etti

Yaşam 01.10.2012, 10:11

 

Karabağlar'da öğretmenini bıçaklayarak öldüren H.K.'nin babası Cemil K., "Keşke bu olay olmasaydı. 
 
Keşke bizim aileden biri ölseydi öğretmen yerine." dedi. Baba Cemil K., olay sonrası tutuklanan oğluyla görüştüğünü, oğlunun çok üzgün olduğunu ifade etti. Oğlunun, öğretmenini yaralı sandığını ve ilk görüşmelerinde durumunu sorduğunu anlatarak, "Oğlum, öğretmeninin öldüğünü duyunca çok üzüldü. 'Keşke yapmasaydım' dedi." ifadesini kullandı. 
 
Cemil K., olay günü okul yönetiminin çağırması üzerine eşiyle okula gittiğini kaydederek, bir müdür yardımcısının kendisinin yanında oğluna hakaret etmeye başladığını iddia ederek, oğlunun bu davranış karşısında psikolojisinin kötüleştiğini savundu. Eşinin de olaydan dolayı büyük üzüntü içinde olduğunu, olaydan sonra eve girmekte zorlandıklarını ifade etti. Ailenin avukatı Ömer Reşit Ayebe de olayın, bir müdür yardımcısının H.K.'ye ailesinin yanında hakaret etmesinden kaynaklandığını düşündüğünü dile getirerek, 'okullarda çocuklara gerekli psikolojik desteğin sağlanmadığını, sonuçta öğretmenin de öğrencinin de şiddete dayalı eğitim sisteminin mağduru olduğunu' savundu. Ayebe, adliyeye giderek, ilgili müdür yardımcısı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi. 
 
Karabağlar Eskiizmir semtindeki Nazire Merzeci Ortaokulu'nda 8. sınıf öğrencisi H.K. (14), tartıştığı fen bilgisi öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ı (40) derste bıçaklamış, ağır yaralanan Durukan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, saldırıyı gerçekleştiren öğrenci tutuklanmıştı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@