7m


7m

hyundai

Kendi toprağın adı sokağın oldu

İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu'na geçtiğimiz ay düzenlenen silahlı saldırıda şehit düşen Rizeli polis memuru Nedim Çalık'ın ismi Rize merkeze bağlı Çaykent beldesindeki evinin bulunduğu sokağa verildi. Çaykent beldesi Kokulukaya mahallesinde evinin bul

Yaşam 28.08.2008, 17:49
Kendi toprağın adı sokağın oldu

İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu'na geçtiğimiz ay düzenlenen silahlı saldırıda şehit düşen Rizeli polis memuru Nedim Çalık'ın ismi Rize merkeze bağlı Çaykent beldesindeki evinin bulunduğu sokağa verildi.


Çaykent beldesi Kokulukaya mahallesinde evinin bulunduğu Yonca Sokağı'nın ismi Çaykent Belediyesi'nin aldığı meclis kararı ile Şehit Nedim Çalık Sokağı olarak değiştirildi.

Şehidin isminin sokağa verilmesi ile ilgili bugün bir tören düzenlenirken, törene Çaykert Belediye Başkanı Mehmet Kazancı, Çalık'ın annesi Şefahat Çalık, teyzesi Seher Kabil, kardeşleri Hüseyin, Köksal ve Murat Çalık ile çok sayıda kişi katıldı.

Çalık'ın annesi Şefahat Çalık, teyzesi Seher Kabil ve Çaykent Belediye Başkanı Mehmet Kazancı tabelanın üzerindeki Türk Bayrağı'nı birlikte kaldırdılar.

Kazancı katlayarak öptüğü Türk Bayrağı'nı anne Şefahat Çalık'a hediye etti. Göz yaşlarına boğulan anne ve teyze Nedim Çalık'ın isminin yazılı olduğu tabelayı elleriyle okşadı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@