banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

'Kedilerim olmadan yaşayamam'

Trabzon'un bahçecik mahallesinde bir apartman dairesinin giriş katında 4 kedisiyle birlikte tek başına yaşayan 80 yaşındaki Arif Altunay'a, üst katta oturan ev sahibinin 'kediler, çevreyi kirletip rahatsızlık verdikleri' yönündeki şikayeti üzerine zabıta

Yaşam 05.12.2010, 11:06
'Kedilerim olmadan yaşayamam'

Trabzon'un bahçecik mahallesinde bir apartman dairesinin giriş katında 4 kedisiyle birlikte tek başına yaşayan 80 yaşındaki Arif Altunay'a, üst katta oturan ev sahibinin 'kediler, çevreyi kirletip rahatsızlık verdikleri' yönündeki şikayeti üzerine zabıta ekiplerince 143 lira ceza kesildi.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu makamında ziyaret eden Altunay, yanında getirdiği ceza makbuzunu gösterip, parayı ödeme gücünün bulunmadığını, kedileri olmadan da yaşayamayacağını söylemesi üzerine duygulanan Gümrükçüoğlu, cezayı kendi maaşından ödedi.

Gümrükçüoğlu, makam odası önünde koltuk değnekleriyle bekleyen Altunay'ı koluna girerek odaya davet etti. Burada Altunay ile sohbet eden Gümrükçüoğlu, bir isteği olup olmadığını sordu.

Altunay da Bahçecik Mahallesi'nde bir apartman dairesinin giriş katında tek başına oturduğunu, evde 4 kedi beslediğini, ancak üst katta oturan ev sahibinin kedilerin çevreyi kirletip, rahatsızlık verdikleri şeklindeki şikayeti üzerine Trabzon Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin eve gelerek, kendisine 143 lira ceza kestiğini anlattı.

Çocukluğundan beri kedileri çok sevdiğini ifade eden Altunay, ''Kediler benim her şeyim. Evde kedi beslediğim için şikayet ettiler, zabıtalarda eve gelip bana ceza kestiler ve kedileri götürmek istediler, ancak kedilerimi zabıtalara vermedim. Onlarla mutlu bir hayat sürüyorum. Kedilerimden ayrılamam, ancak cezayı da ödeme gücüm yok. Bana yardımcı olmanızı istiyorum'' dedi.

Bu sözler üzerine duygulanan Gümrükçüoğlu, cezayı, Özel Kalem Müdürüne talimat vererek, kendi maaşından ödedi, tahsilat makbuzunu da Arif Altunay'a verdi.

Hayvan sevgisinin çok güzel bir duygu olduğunu dile getiren Gümrükçüoğlu, Altunay'a, çevredekilerin rahatsız olmaması için daha dikkatli davranması ve kurallara uyması gerektiğini söyledi.

-''KEDİLERİM OLMADAN HAYATI DÜŞÜNEMİYORUM''-

Buna oldukça sevinerek Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu'na teşekkür eden Altunay, daha sonra döndüğü evinde, AA muhabirine, kedileri çok sevdiğini ve sürekli kedi beslediğini söyledi.

Kedileri çocukları gibi gördüğünü, her birini elleriyle beslediğini dile getiren Altunay, ''Allah Belediye Başkanından razı olsun. Cezayı kendi maaşından ödedi. Bu da beni çok mutlu etti. Beni kimse kedilerimden ayıramaz, onlar benim her şeyim, yalnızlığımı onlarla gideriyorum. Onlarsız bir hayat düşünemiyorum, zaten yanımdan ayrılmıyorlar. Ölene kadar da kedilerimle birlikte yaşayacağım'' diye konuştu.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@